7.kolo, Středočeský | Rakovník | III. třída sk. A, 2018-2019

Oráčov veze ze Sýkořice cenné vítězství

23

Oráčovu se bodově příliš nedaří, což mohl změnit nyní v Sýkořici. Ta ale zejména doma nedává body zadarmo, ba naopak se o ně pere. Nyní ale vyšlo hostujícímu celku vše dle představ a bral plný počet bodů

Dva rychlé góly Oráčova

Lepší výchozí pozici do utkání získal Oráčov, který se hned v 5. minutě ujal vedení. Svatoň si narazil s Bařtipánem a mířil přesně - 0:1. O sedm minut později bylo na hostující straně ještě veseleji, to když se k přímému kopu postavil Katona a rozvlnil síť - 0:2. Skóre mohl navýšit Bařtipán při samostatném nájezdu na Růžičku, ale domácího brankáře nepřekonal. I Sýkořice se dočkala vstřelené branky. To když potrestal ve 40. minutě Peteřík zaváhání hostující defenzivy po autovém vhazování - 1:2.

Sýkořice vyrovnat nedokázala

Oba celky šly při pohledu na ukazatel skóre do druhé půle s jasným cílem. Vedení mohl navýšit Svatoň, ale jeho pokus zpoza vápna Růžička vyrazil a při dorážce už nebyl hostující útočník přesný. Sýkořice se horko těžko dostávala do hostující defenzivy. Uklidňující branka pro Oráčov přišla až v samém závěru. Definitivní naději na zisk bodů vzal domácím Bařtipán po rychle rozehraném přímém kopu - 1:3. Nic na výsledku nezměnilo ani zbytečné vyloučení Čecha, který strčil do Petra Lince a na hřišti se ohřál pouhých jedenáct minut.

Sokol Sýkořice
Petr Kovařík, trenér: "Ještě jsem nezažil, aby si soupeř v klidu odjel domů a my tam museli sami spolupracovat s policií a záchrankou. Fotbal pro radost a pak je tam hráč, který dá našemu hráči pěstí zezadu do obličeje. Dobře to děláte v Oráčově. Jinak gratuluji soupeři ke třem bodům a parádním brankám."

SK Oráčov
Jakub Svatoň, útočník: "Konečně 3 body! Dneska to bylo podle představ, pátá minuta gól, poté ve dvanácté krásný z trestňáku a třešnička na dort tři minuty před koncem, kdy Jarda Bařtipán završil skóre na 1:3."

D. Růžička [-] - D. Peteřík [-] , M. Hříbal [-] , P. Linc [-] , M. Vančura [-] , J. Mutinský [-] , Z. Klíč [-] (37. F. Kotchera [-] ) , M. Linc [-] , J. Šulc [-] , -. Liviu [-] , L. Karas [-]