9.kolo, Středočeský | Rakovník | Okresní přebor , 2018-2019

--

--

Slabce přichystaly překvapení kola, když porazily Lužnou

26

Slabeckým fotbalistům se nedaří a nyní je čekala favorizovaná Lužná. Ta přijela s jasným cílem, ale svým výkonem ho nenaplňovala. Domácí zabrali a brali velmi cenné body, které Sparta na hřišti odevzdala hodně mdlým výkonem.

Slabce byly nebezpečnější

Vstup do zápasu se povedl hostujícímu celku, kdy měl na hřišti převahu, ale nedokázal ji gólově vyjádřit. Naopak domácí hned z první příležitosti udeřili. Ve 12. minutě je poslal do vedení hlavou Macák, který měl na zakončení dostatek času a prostoru - 1:0. To slabecké fotbalisty nakoplo a dostávali se do dalších šancí. Duda ale samostatný nájezd a následně střelu zpoza vápna dokázal zneškodnit. Lužná si vytvářela pouze náznaky šancí, ze kterých branku nevsítila.

Lužná srovnat nedokázala

Zpočátku druhé půle se šance střídaly na obou stranách, gólově ale vyšly oba celky naprázdno. To změnila až 73. minuta, kdy míč vybojoval Fencl a vyslal Konopáska, který přes Dudu navýšil vedení - 2:0. Lužná ale o tři minuty později snížila. Staněk zahrával rohový kop a hlavou poslal míč na branku Rek. Na přední tyči si ho našel Šnajdr a vykřesal naději na otočení zápasu - 2:1. To se ale nestalo, domácí zápas dotáhli do vítězného konce a berou hodně cenné body.

Luženský lodivod Tomáš Pavlíček nemohl být s výkonem svých borců spokojen. "Naše útoky se v prvním poločase rozbíjely o obranu domácích a jejich rychlé výpady přinesly poměrně záhy efekt. Náš tlak ve druhé půli srazil druhý gól. Ani po rychlém snížení jsme na něj nedokázali navázat tak, abychom si zasloužili lepší výsledek."

TJ Sparta Lužná
Robert Grill, záložník: "Sice jsme měli míč více na kopačkách, ale nebyli jsme schopni finální přihrávkou přejít do šancí. Slabce hrozily především z rychlých protiútoků, které vznikaly po našich chybách a nepřesnostech. Z toho také padly góly. Slabce si svým bojovným výkonem vítězství zasloužily. My na sobě musíme zamakat."

TJ Slabce
T. Hrbek [-] - T. Macák [-] , T. Fencl [-] (80. R. Vejtasa [-] ) , T. Černý [-] (90. P. Holý [-] ) , M. Konopásek [-] , J. Čiha [-] , J. Černý [-] , O. Cílek [-] (68. M. Votava [-] ) , V. Melichar [-] , M. Benada [-] , M. Vaněk [-]

F. Duda [-] - J. Staněk [-] , J. Dolhý [-] , J. Špička [-] (60. R. Grill [-] ) , D. Kopernický [-] , M. Rek [-] - A. Špička [-] , J. Polanský [-] (60. P. Hejl [-] ) , P. Ambrůžek [-] - R. Pokorný [-] , R. Šnajdr [-]

ŽK: 57. O. Cílek - 88. J. Staněk , 90. P. Ambrůžek .
Hráči zápasu: T. Macák , J. Čiha .
Počet diváků: 83. Rozhodčí: Špidra Marek - ŠMÍD Rudolf, KOZÁK Lubomír.