6.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

Ludgeřovice nestačily na Fulnek

21. M. Vojtek , 63. M. Vojtek - 40. L. Maléř , 43. P. Zagol , 56. P. Zagol , 84. J. Šesták (p.)
19

Ludgeřovice šly do vedení, ale Fulnek třemi góly otočil. Ludgeřovice ještě snížily, ale poslední slovo měl opět Fulnek.

Černý kůň soutěže z Fulneku pomalu přechází z chůze do cvalu. Po Chlebičovu si poradil rovněž s Ludgeřovicemi, které musely spolknout dost krutou porážku. Domácí poprvé zpytovali svědomí po průnikovém pasu Mudrocha na Pěntku, protože týmový bomber sice obešel gólmana Rozsypala, ale pak orazítkoval pouze tyčku opuštěné kasy. Ve 21. minutě se na Hlučínsku slavilo, když Vojtek po asistenci Mudrocha propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:0. Průchodná defenziva hostů pak pustila do tutovky Němce, který ovšem při sólovém nájezdu nevyzrál na pozorného Rozsypala. Fulnek čekal na svou příležitost do závěru první půle. Nejprve se po dlouhém autu nedohodli domácí stopeři a Maléř nemilosrdně trestal – 1:1. O pár vteřin později způsobil dokonalý obrat Pavel Zagol – 1:2. Další gólová pohroma se na Ludgeřovice snesla v 56. minutě, a to opět z kopačky Pavla Zagola – 1:3. Bodové naděje domácích fotbalistů znovu ožily po vyloučení Rozsypala, který před dotírajícím Němcem chytil balon do rukavic mimo šestnáctku a vyfasoval červenou kartu. Z následného přímáku se navíc prosadil Vojtek – 2:3. Vyrovnání málem přišlo ze vzduchu, jenže hlavičky Kolenka postrádaly razanci a přesnost. Fulnek se definitivně uklidnil v 84. minutě, kdy brankář Hájek napravoval vlastní chybu penaltovým faulem a Jan Šesták pečetil na 2:4.

TJ Ludgeřovice
Michal Pěntka, kapitán Ludgeřovic: „Je to pořád stejná písnička. V letošní sezoně se nám bohužel nedaří proměňovat šance. V zápase proti Fulneku mohl výsledek vypadat úplně jinak. V prvním poločase jsme šli zaslouženě do vedení, jenže před přestávkou jsme soupeře nechali skóre úplně lacino otočit. Ve druhé půli jsme pokračovali v nátlakovém fotbalu, ale prostě nám to tam nepadalo. Nevyužili jsme ani půlhodinovou přesilovku.“

Fotbal Fulnek
Pavel Jurča (asistent trenéra): Domácí byli v prvních dvaceti minutách lepší, ale my jsme pořád věřili, že se zápasem můžeme ještě něco udělat. Dva góly do šatny nás pak hodně uklidnily.Po našem gólu na 3:1 jsme si mysleli, že to v klidu dohrajeme, ale bohužel jsme si to zbytečně zkomplikovali a byly to nervy. Ale prohrávali jsme a nakonec jsme to i v oslabení zvládli, takže velká spokojenost.

T. Hájek [-] - D. Martiník [-] , P. Zoubek [-] (75. M. Mikulík [-] ) , J. Němec [-] , M. Pěntka [-] , J. Kolenko [-] , J. Mudroch [-] , R. Bělan [-] , M. Vojtek [-] , V. Horák [-] , T. Krumpholz [-]

M. Rozsypal [-] - D. Mrkvica [-] , K. Krása [-] , R. Krása [-] - J. Špitalík [-] (90. P. Jurča [-] ) , L. Vašina [-] (90. J. Šesták [-] ) , M. Zagol [-] , P. Zagol [-] - P. Ďurica [-] (87. V. Plný [-] ) , L. Maléř [-] (65. J. Černín [-] ) , J. Šesták [-]

ŽK: 65. R. Bělan , 82. T. Hájek - 22. R. Krása , 70. L. Vašina . ČK: 61. M. Rozsypal .
Počet diváků: 156. Rozhodčí: MORAVEC Roman - TVRDÝ Zbyněk, PORUBEK Václav.