11.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2018-2019

--

--

Velešín porazil venku Sedlec

29

Velešín tentokrát zamířil na hřiště soupeře, se kterým ještě v minulé sezoně hrál vyšší soutěž. Sedlec se v poslendí době potýká s celou řadou zranění a opět dával horko těžko dohromady sestavu na zápas.

Grznárik poslal favorita do vedení

Sedlec měl před utkáním opět problémy s plnou marodkou, na kterou k několika dalším usedl také Martin Pešek. Do sestavy se ale obětave vrátil ne úplně zdravý Tomáš Kučera. První poločas měl velmi solidní kvalitu a obě mužstva předváděla některé povedené akce. Domácí hrozili zejména ze stadardek, ale hlavičky Kocha či Milana Peška skončily mimo. Hosté také měli šance, ale první po pěkné průnikové přihrávce proměnil až ve 34. minutě Jakub Grznárik 0:1. Po vstřelené brance se Velešín uklidnil a kontroloval hru. Do konce poločasu už další branka nepadla a tak hosté odcházeli do šaten s jednobrankovým vedením.

Velešín si vítězství pohlídal

Ve druhém poločase už byl Velešín lepším týmem a začal dávat i další branky. Když po chybě domácí obrany zvýšil nekompromisní ranou na 0:2 Petr Fišer, bylo hotovo. Velešín nadále kontroloval hru přidal ještě dva další góly. Nejdříve se po veliké chybě obrany domácích prosadil Filip Rozkošný a zvýšil na 0:3. Poté přidal už čtvrtou branku Velešína Marek Kejšar. Domácí korigovali obloučkem  svého nejlepšího střelce Michala Chromého, který upravil výsledek na 1:4. Sedlec tahal za kratší konec a příští týden proti Kamennému Újezdu potřebuje předvést lepší výkon, aby mohl myslet na body. Velešín čeká doma zápas podzimu o první místo, když doma přivítá vedoucí Kaplici.

SK Sedlec
Tomáš Kučera (hráč): "Přišel jsem na zápas s tím, že bych mohl po zranění v závěru takticky střídat, takže jsem samozřejmě v personální nouzi hrál v základu. Ale první poločas jsme neodehráli vůbec špatně, obě mužstva hrála solidní fotbal a bylo otázkou, kdo dá první gól. Nakonec se to podařilo Velešínu, a to se ukázalo jako klíčový okamžik. Po poločase naše obrana udělala další dvě chyby a bylo hotovo. Škoda, ale hosté byli přece jen lepší, nám citelně chybí hráči."