--

--

Litoměřicko otočilo duel s oslabenými hosty ze Štěchovic

22

Předposlední venkovní zápas podzimní sezony odehrálo třetiligové mužstvo Štěchovic vedené trenérem Zbyňkem Bustou na půdě Litoměřicka, které vede trenér Miroslav Kratochvíl. Zápas se odehrál za chladných podmínek, před prázdnou tribunou a samotné hře chyběl větší náboj či pohledné akce. K tomu se přidalo u hostů šest absencí důležitých hráčů základní sestavy. I tak ale hosté neodehráli špatný zápas, vedení po trefě Pavlíka ovšem neudrželi, když konečné skóre otočili domácí Verner se Surmajem.

Kromě zajímavého střeleckého pokusu Jakobovského z voleje se toho v úvodních minutách příliš směrem k bráně neodehrálo. Na kloudnější akci se čekalo do 27. minuty a byla to akce s gólovou tečkou, když rohový kop Greše dolétl na zadní tyč k Pavlíkovi, který si poradil v souboji se Šustrem a hlavou trkl balon k tyči do odkryté brány – 0:1. Trápící se domácí neměli daleko ke druhé kapitulaci ve 34. minutě, když centr Nováka zakončoval hlavou Milojević, ale naštěstí pro ně mířil z dobré pozice nepřesně. Po faulu těsně za hranicí pokutového území rozehrávali domácí přímý kop ve 39. minutě a výhodu dobré pozice využil Verner k vyrovnání – 1:1. Bývalý hráč Štěchovic se pokusil ještě o čtyři minuty později skóre otočit, ale mířil nad břevno.

Ani druhý poločas obraz hry výrazněji nezměnil. Výraznější akce se dostavila v 64. minutě a bohužel pro hosty skončila druhým gólem v síti Vašáka, když si mezi několika hráči nejprve poradil Macháček a naservíroval balon Surmajovi, který se prosmýkl okolo svých strážců a zakončil přesně – 2:1. Následovaly další dva okamžiky domácích, Verner ani v jednom z nich Vašáka neprověřil. Malá šance se naskytla v 75. minutě Pavlíkovi, jeho pokus z velkého úhlu dokázal Ordelt vyřešit. Tlak hostů, kteří se hnali za vyrovnáním, většinou nekončil přesnou střelou a čtyři minuty před koncem pak Ordelt včas zasáhl před Štědronským. Rozhodnout mohl vzápětí Valenta, jeho skrytou střelu Vašák vyrazil. V posledních minutách už Štěchovice Ordelta neohrozily a tak všechny body zůstaly v kabině Litoměřicka.

Zdroj: fotbalstechovice.cz