22.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | Okresní přebor , 2017-2018

--

--

Chlum si v Halámkách vykoledoval čtyři branky

30

Sestupem ohrožené domácí seskupení Halámky/Hranice přivítali na svém hřišti v Halámkách poslední tým tabulky Chlum a už potřebovali bodovat za tři body. Jejich vítězství se nerodilo lehce, hosté vzdorovali celou první půli a ze začátku mohli jít i do vedení. Ve druhé půli však již nevydrželi sílící tlak domácích a po prohře jsou jistým sestupujícím do okresní soutěže.

Poločas skončil bez branek

Do Halámek tentokrát přijel poslední tým tabulky Chlum, ale ze začátku to vůbec nebylo znát, protože hosté byli prvních deset minut lepší a kdyby jejich koncovka nebyla žalostná mohli jít do dvoubrankového vedení. Nejprve se v 5. minutě ocitl v obrovské šanci chlumský útočník, ale dobře postavený Záviš mu znemožnil skórovat a vyrazil na roh. Podruhé prokličkoval do vápna obránce Řepa, přihrál na zcela volného spoluhráče, ale i on odmítl v 7. minutě vstřelit branku a z tutové šance vysoko přestřelil. Domácí buď byli stále v traumatu ještě ze zápasu v Kunžaku a nebo stále v šatně. Začali si pomalu uvědomovat, že ani poslední tým se neporazí sám a probudili se až ve 12. minutě, když L. Slavík ideálně předložil do malého vápna navrátilci do fotbalu Klimentovi, který pohotově vystřelil, ale se štěstím náhradní gólman hostí Bílek na poslední chvíli zachránil na brankové čáře. Ve 21. minutě se snažil prosadit také M. Slavík, jeho střelu Bílek aniž věděl jak, vyrazil na tyč a ven. Ve 32. minutě si perfektní přihrávku zopakoval L. Slavík opět na rychlého Klimenta, ten vsítil gól, který však nebyl uznán pro ofsajd. A konečně v 35. minutě domácí sevřeli hosty před jejich brankou a pálili ze všech možných pozic. Branka však nepadla, čemuž notně pomohl, někdy i se štěstím překonávají se hráč v brance hostí Bílek. Do šaten se tak šlo za nerozhodného stavu.

Čtyři branky za poločas, všechny branky obstaraly Slavíci

Do druhého poločasu opět lépe vstoupili hosté, ale jejich snaha o vstřelení vedoucí branky k ničemu nevedla. Chlum působil fotbalově, dobře si přihrával, v útoku byl však bezzubý. Domácí poté zlepšili pohyb i nahrávky, vzadu je držela tentokrát dobrá obrana v čele se stoperem Kollmannem a s vynikajícím nestárnoucím Radkem Herzogem a dokázali se poprvé prosadit až v 59. minutě když Novák ideálně naservíroval volnému Michalu Slavíkovi a ten ze vzdálenosti cca 16 metrů střelou k tyči poprvé rozvlnil síť - 1:0. Z domácích rázem jakoby spadla nervozita a nejistota v zakončení a byli na koni. Na hřišti se začali daleko lépe orientovat, lépe si přihrávat a vyústěním toho bylo větší počet šancí. V 70. minutš se tak z trestného kopu zastřeloval J. Herzog, z dorážky již nic nebylo. V 73. minutě našel L. Slavík svého bratra Michala dlouhým pasem, ten však hlavičkoval pouze do brankáře. V 78. minutě přišla snad poprvé v zápase větší chyba Bílka, který se nechal překvapit a z dálky ho překonal kanonýr domácích Ladislav Slavík - 2:0. Ten definitivně přinesl na domácí kopačky klid a hosté z Chluma prakticky rezignovali. Domácí na to vsítili ještě dvě branky, o které se podělili svými druhými brankami v zápase oba bratři Slavíci. Nejprve v 86. minutě se po centru od J. Herzoga hlavou do tyče a pak brány prosadil Michal Slavík - 3:0 a  potom po samostatné akci Ladislava Slavíka, který obešel vše co mu stálo v cestě, svou 19-tou brankou v sezoně upravil na konečných - 4:0. Domácí konečně protrhli smůlu a poprvé na jaře plně bodovali. Hosté tak za svůj sympatický výkon odjíždějí s jistotou sestupujícího týmu do okresní soutěže.

Autor: Jiří Samec

TJ Sokol Halámky/Hranice
Jiří Samec (vedoucí mužstva): Naše vítězství se nerodilo vůbec lehce, působili jsme hlavně v úvodu zápasu nervozně, se strachem o výsledek, potom co se nám nepovedl zápas v Kunžaku. Měli jsme svázané nohy, navíc Chlum nic nevzdával a u nás patřičně bojoval o naději. Ze začátku byl určitě lepší a mohl dvakrát skórovat. V brance se jim navíc překonával hráč Bílek, nám naštěstí dobře fungovala obrana se stoperem Kollmannem a dnešním jasně nejlepším naším hráčem byl bek Radek Herzog, který si to perfektně dirigoval, nechal zavzpomínat na staré dobré časy a hlavně vyhrával souboje. V útoku příjemně překvapil Michal Kliment, který vsítil i branku, která pro ofsajd neplatila. Ale na to, že nehrál od našeho spojení s Hranicemi, tedy více jak 3 roky, byl jeho výkon sympatický. Po naší vstřelené první brance jsme již převzali otěže a druhý náš gól nás definitivně uklidnil a hosté rezignovali. Pro nás je to strašně důležitá výhra, pro hosty za jejich bojovný a sympatický výkon bohužel sestup, ale takový je fotbal.

D. Záviš [-] - J. Herzog [-] , L. Slavík [-] , M. Svoboda [-] (46. R. Duda [-] ) , M. Slavík [-] , P. Novák [-] , J. Macho [-] , M. Kliment [-] (69. A. Havel [-] ) , P. Kollmann [-] , R. Adensam [-] (88. P. Kubák [-] ) , R. Herzog [-]