10.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2017-2018

--

--

Nová Ves-Brloh vyloupila Zlatou Korunu

1

Derby zápas se odehrál ve Zlatce, kam dorazila Nová Ves-Brloh. Očekávalo se, že domácí body nepustí, opak byl pravdou. Hráči odešli bez bodů a navíc jim budou chybět dva vyloučení hráči

Špatný vstup do zápasu pro domácí

Zlatá Koruna vstoupila do zápasu hodně nekoncentrovaně a hodně lacino inkasovala z kraje utkání. Již ve 4. minutě se trefil Jiří Anderle mladší0:1. Hosté působili sebevědomě a hráli pohledný fotbal. Po celý první poločas měli míč převážně na svých kopačkách. Hrálo se prakticky bez šancí. Brloh hrozil především z dlouhých autových vhazováních a rohových kopů. Domácí zazlobili až ve 35. minutě, když po rozehrané standardní situaci propadl míč na malém vápně až ke kapitánu Zaymlovi, který ovšem střelou z „voleje“ netrefil branku.

Dvě červené karty pro Zlatou Korunu

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji domácí a měli několik nadějných brejkových situací. Finální řešení bylo špatné, navíc si museli hráči Zlatky dávat pozor na rychlé protiútoky. Při jednom takovém musel domácí stoper Král zatáhnout za záchrannou brzdu a po druhé žluté kartě byl vyloučen. Aby toho nebylo málo, tak k přímému kopu se postavil zkušený kapitán hostů Vlček, který se nádhernou střelou o tyč mohl radovat z druhého gólu pro svůj tým – 0:2. Domácí nesložili zbraně a i v deseti lidech se tlačili dopředu. V 75. minutě měl na noze gól Rychtář, jemuž ale stála proti tyč. Vyvrcholením nepovedeného zápasu pro Zlatou Korunu byla 78. minuta. V nepřehledné situaci byl také po druhé žluté kartě vyloučen Lacko a bylo po zápase. Zkušení hosté si výsledek pohlídali a přidali ještě třetí gól, když se v 82. minutě trefil Pouzar0:3.

SK Zlatá Koruna
Petr Gallistl (asistent trenéra): Do utkání jsme vstoupili nekoncentrovaně a hodně lacino dostali gól. Do poločasu jsme měli jednu šanci, tu jsme nedali. Ve druhém poločase jsme inkasovali a přišli o dva vyloučené hráče. Hostům mohu jenom pogratulovat k vítězství. Nám se zápas nepovedl a myslím, že nám k lepšímu výsledku nepomohla ani úvodní laciná branka. Hráli jsme nervózně a některým se zápas ani moc nepovedl. Velmi mě pak mrzí zranění Lacka, který si s vyloučením odnesl ještě zranění kotníku a bude nám do konce sezony znatelně chybět.

R. Schwarz [-] - - D. Fuciman [-] (72. D. Steinocher [-] ) - V. Rychtář [-] , M. Homer [-] - J. Král [-] , V. Ohnsorg [-] , P. Zayml [-] , J. Tybitancl [-] , D. Steinocher [-] , J. Lacko [-] , J. Smrček [-]