17.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2016-2017

83. P. Eliáš (p.) , 89. J. Hájek - 22. K. Krauskopf , 58. J. Gondek , 66. T. Dibďák , 73. T. Dibďák , 85. F. Klíma
0
Souboj outsiderů jasně pro Vyšák

Půle těsně pro hosty

Zápas posledního s předposledním, kteří jsou oba už prakticky s dvěma potažmo čtyřmi body pod hranou sestupu nabídlo 17. kolo. Domácí si byli jedinečné šance vědomi a začali aktivně. Po čtvrt hodině domácí příznivci jen zahučeli, když se rozeznělo břevno Šestákovi branky. Domácí Chlum byl stále aktivnější, když ve 22. minutě potvrdil známé "Nedáš - Dostaneš" hostující kapitán Krauskopf. Domácí byli přesto aktivnější co se týče rohů a standardek. Nejvážnější příležitost k vyrovnání měli potom v těsně před poločasovým hvizdem fotbalisté Chlumu, ale zavlnila se jen boční síť.

Druhá půlka v Chlumu "tradičně" pro soupeře

První lekci z efektivity ve druhé půli dal Chlumu v 58. minutě a druhý hřebíček do domácí rakve zabil Gondek, 0:2. Ve druhé půli už byli domácí dle očekávání odevzdanější. To potvrdil v 66. minutě Dibďák , když zvyšoval už na 0:3. Chlum byl zralý na ručník což o pouhých 7. minut později potvrdil znovu Dibďák, 0:4. V 83. minutě skóre zmírnil proměněnou penaltou Eliáš, 1:4. Naděje domácích na zdramatizování zápasu trvaly jen dvě minuty kdy na 1:5 upravil Klíma. Minutu před koncem základní hrací doby dal definitivní podobu výsledku a kosmetickou tečkou po samostatném úniku zakončeném kličkou Šestákovi stanovil výsledek utkání na 2:5 matador Hájek. Chlum tak na poslední příčce ztrácí už pět bodů právě na předposlední Vyšák, který také s osmibodovou ztrátou živý jen teoretické šance na záchranu.

TJ Jiskra Chlum u Třeboně
Jiří Hájek (hráč domácí): Věřili jsme si, že dosáhneme na body a v prvním poločase jsme byli jasně lepší, přesto jsme po ojedinělém brejku prohrávali. Ve druhé půli jsme se sesypali asi z neproměněných šancí z prvního poločasu a dostávali gól za gólem. Moc jsme chtěli, ale prostě to nešlo.

FK Dynamo Vyšší Brod
Jan Straka (trenér hosté): Opět jsme museli lepit sestavu, protože se nám zase rozšířila už tak početná marodka, což už u nás není žádné překvapení. První poločas jsme neodehráli vůbec dobře. Byli jsme bojácní a uchylovali se k alibistickým odkopům a nemohli se vůbec dostat do hry. Bylo znát, že mladíci Rohlík a Bäuml, kteří operovali ve střední záloze, nejsou na tyhle posty zvyklí. To se ale změnilo ve druhém poločase, zvedli jsme se celkově jako tým. Začali jsem být aktivnější a ve středu pole začali vyhrávat důležité souboje. Konečně jsme také byli efektivní v koncovce. Ale samozřejmě jsme měli i velké štěstí v první půli, kdy měli domácí dost šancí, ale naše chyby nepotrestali. Hráči zápasu: Krauskopf, Račák

S. Valeš [-] - L. Řepa [-] , J. Matoušek [-] , T. Kamenický [-] , D. Míka [-] , M. Němeček [-] (79. T. Bednář [-] ) - J. Březina [-] , J. Flaška [-] (81. T. Šniager [-] ) , P. Eliáš [-] - J. Dlouhý [-] (46. K. Barva [-] ) , J. Hájek [-] -

J. Šesták [-] - P. Prochaska [-] , F. Filip [-] , F. Klíma [-] , T. Dibďák [-] - J. Gondek [-] , K. Krauskopf [-] , T. Račák [-] , J. Rohlík [-] , R. Bäuml [-] - V. Marek [-] (77. J. Kohout [-] ) -

ŽK: 80. J. Flaška , 84. K. Barva - 68. F. Filip .
Hráči zápasu: K. Krauskopf , T. Račák .
Počet diváků: 55. Rozhodčí: Ambrožová Hana - OVČÁČEK Josef, BICEK Roman.