Na jaře chceme zaútočit na postup, poodhaluje Kleiber z Lanžhota

Lanžhot i v deseti pohodlně přehrál Velkou Bíteš a v barvách domácích zářil Radim Kleiber. Dozvíte se i o ambicích celku z jihu Moravy.

0
Radime, gratuluji ke zvolení hráčem kola. Čeká tě nějaký příspěvek do kasy?
Děkuji. Ano čeká mě příspěvek do kasy.
Sledoval jsi hlasování? Kdo ti poslal nejvíce hlasů?
Hlasování jsem vůbec nesledoval. Dozvěděl jsem se to až ve středu odpoledne, kdy kluci dali na skupinu, že jsem to vyhrál, a tak tím přispěji na hezkou ukončenou (smích).
O víkendu jste porazili Velkou Bíteš. Jak bys zápas popsal?
Do zápasu jsme šli s tím, že chceme urvat každopádně 3 body a posunout se tak v tabulce. Od začátku zápasu jsme hráli hodně dobře kombinačně a dařil se nám i vysoký presing, kde jsme získávali míče. Dali jsme v 7. minutě gól, který nás ještě více nakopnul. Soupeře jsme skoro do ničeho nepustili, a tak jsme zaslouženě vyhráli. Hráli jsme 60 minut v oslabení o jednoho hráče, ale dali jsme se do bloku a z něj vycházeli, kdy jsme dvě minuty před přestávkou přidali další gól, který nás dal do pohody. Druhý poločas jsme přidali další dva góly a vyhráli jsme 4:1.
Přispěl jsi dvěma brankami. Můžeš nám je popsat?
Ano, dal jsem dva góly. První gól vznikl po hezké kombinaci na jeden dotek, kdy mi dal Peťa Balážik geniální průnikovku mezi dva stopery, kam jsem si zběhl a byl sám před gólmanem a s klidem jsem dal gól mezi jeho nohama. Druhý gól? Hezké, že mi jej připsali, ale dal ho Peťa Balážik.
Hráli jste přes hodinu v deseti a i tak jste kralovali. Čím si to vysvětluješ?
Dokázali jsme se semknout a tahat jeden za druhého. Jeden vedle druhého byl ochotný jít za hranice svých možností, protože hrát hodinu v oslabení je náročné. Plnili jsme si poctivě svoje defenzivní povinnosti a z nich vyházeli směrem nahoru a dávali góly.
V příštím kole jedete do Žďáru. Co od zápasu čekáš?
Žďár je nepříjemný soupeř, je tam užší hřiště a hrají tvrdší fotbal, ale pokud navážeme na výkony, jaké jsme předvedli minulý zápas, tak si myslím, že se nemáme čeho bát a měli bychom přivést tři body.
Ve vyrovnané tabulce máte čelo na dohled. Na jaké pozici byste chtěli jít do jarní části?
Ano, tabulka je letos hodně vyrovnaná. Jdeme zápas od zápasu a naše cíle jsou jasně dány. Chceme být na dostřel prvního místa, přes zimu udělat kvalitní přípravu a na jaro se poprat o postup do MSFL.
V Lanžhotě jsi už šest let. Co se tam za tu dobu změnilo?
Jsem tu už dlouho, mám to tu rád, ty lidi, tu atmosféru a prostředí. Změnila se tu pouze kabina, někteří kluci odešli, někteří zase přišli, ale tak to ve fotbale je. Dokud mně bude zdraví sloužit a trenér nebo Jura mě nevyhodí, že jsem starý, tak bych tu chtěl zůstat (smích).
Komu fandíš?
Tomu kde hraje Cristiano.
Kdy nebo jak jsi začal s fotbalem, kdo tě k němu přivedl?
Začal jsem asi v 5 letech a přivedla mě k fotbalu rodina, která jezdí na každý zápas mě podporovat včetně ženy.