V Čejově se vyměnilo vedení týmu a je to znát, parta v týmu je teď skvělá, klape to na hřišti i mimo něj, mne si ruce Tomáš Marek

Nejlepším hráčem 5. kola III. třídy se stal čejovský mladíček Tomáš Marek (17). Ten za svůj výborný výkon ze zápasu proti Velké Chyšce, podpořený dvěma vstřelenými góly, obdržel v naší anketě 30 % hlasů a dostal tak prostor prozradit o sobě a o čejovském týmu spousty zajímavých informací. Co podle Tomáše stálo za sestupem Čejova z Poutník ligy, jaká je nyní parta v týmu a co studenta třetího ročníku průmyslové školy v Pelhřimově baví kromě fotbalu se dozvíte po přečtení tohoto rozhovoru.

Poslat fotky a informace ze zápasu nebylo nikdy jednodušší. Jak na to se dozvíte zde.
0
Tome, jaké byly tvoje první fotbalové krůčky? A hrál jsi zatím pouze v Čejově nebo jsi v mládežnickém věku působil i jinde?
Fotbal hraji cca od 5-6 let. Začínal jsem právě tady v Čejově, kde se právě zakládala mladší přípravka. Po asi 4-5 letech jsem přestoupil do Humpolce, kde jsem působil do svých 15 let, poté jsem se kvůli mnoha neshodám s trenérem ( jelikož mě to tam nebavilo a hrálo se až moc pro výsledky a né pro zábavu) vrátil zpět do Čejova.
Když se ve stručnosti vrátíme k minulé sezoně, kdy Čejov spadl z Poutník ligy. V čem vidíš příčiny sestupu, kdy jste hlavně na jaře uhráli minimum bodů? A co stojí za dosavadním uspěchem že po 5 kolech máte plný počet bodů?
Já nevím jak ostatní kluci v týmu, ale podle mého názoru rozhodně špatné vedení mužstva. Od uplynulé sezony se stal obrovský rozdíl ve vedení týmu. Minulou sezonu jsme byli rádi, když nás na zápas jelo 11. O tréninkách ani nemluvím. Tuto sezonu se nás opět ujal náš starý dobrý trenér Petr Doležal, který společně s Martinem Křípalem tvoří určitě dobrou trenérskou dvojici. A ta změna je okamžitě znát jak na hřišti, tak i mimo něj. Máme mnohem více hráčů, není problém vystřídat nebo najít náhradu za zraněného.
Ve III. třídě nejsou týmy příliš ambiciózní, jak je to s Čejovem? Je vašim cílem okamžitý návrat do Poutník ligy?
Určitě se budeme snažit ze všech sil, ale nebudeme říkat hop dokud neskočíme. Je ještě brzy pomýšlet na postup, sezona je dlouhá a zatím máme za sebou jen pět zápasů. Stát se může cokoliv.
Tobě i týmu se zatím nadmíru daří. Máte plný počet bodů, ty navíc střílíš důležité branky. Po zápase v Mnichu tě například pochválil i trenér soupeře. Cítíš velkou formu?
Velkou formu určitě ne. Jsem si vědom svojí pozice v týmu. Ale letos si pochvalu zaslouží celý mančaft, hlavně obrana, která hraje zodpovědně a nepustí soupeře do žádných velkých akcí. Zápas v Mnichu jsem si opravdu užil jak na hřišti, tak i po zápase. Rozhodně to byla zajímavá neděle a skvělé zakončení prázdnin (smích).
Které mužstvo bude podle tebe největším čejovským konkurentem v boji o postup?
Podle mě určitě Želiv.
Co myslíš, kam to Tomáš Marek může ve fotbale dotáhnout? Chceš svou kariéru spojit pouze s Čejovem nebo by tě lákalo angažmá ve vyšší soutěži?
Určitě chci zůstat v Čejově. Jak jsem říkal, tuto sezonu se tady utvořila skvělá parta. Působíme jako jeden tým jak na hřišti, tak v hospodě (smích).
Máš nějaký fotbalový vzor? A jakému klubu u nás či v zahraničí fandíš?
Vzor asi nemám, můj oblíbenec je C. Ronaldo. V Česku fandím Sparťe, v zahraničí Realu Madrid.
Co je tvou nejoblíbenější činností kromě fotbalu?
V Humpolci a ve Světlé nad Sázavou hraji Podnikovou soutěž v hokeji, jinak dál hraji florbal, ale nebráním se i jiným sportům - tenis, squash, nohejbal, stolní tenis, lyžování atd…
Máš nějaké životní či sportovní motto?
Výhra není všechno, výhra je to jediné.
Máš nějaký nesplněný klukovský sen?
Ano, jednou by jsem chtěl být jako Lukáš Kratochvíl (smích).
Ptám se každého, zeptám se i tebe. Sleduješ webové stránky fotbalunas.cz? A co říkáš na anketu Hráč kola? Myslíš, že to hráče motivuje ještě k lepším výkonům?
Ano, určitě je to super nápad, pravidelně stránky sleduji.

Komentáře

Pro psaní komentářů musíte být přihlášen.