V Želivě je fantastická parta v čele s Milanem Joslem, je nadšený Jan Radil, hráč kola III. třídy Pelhřimovska

Ve 3. kole III. třídy Pelhřimovska si největší přízeň fanoušků vysloužil želivský útočník Jan Radil. A nutno dodat, že zaslouženě. Honzovi se náramně vydařil víkendový zápas ve Vyskytné, kde svými čtyřmi brankami rozhodl o osudu utkání. Honza získal 43% hlasů a s přehledem porazil svého bratra Lukáše, který se v anketě umístil na druhém místě s 19% hlasů. Co Honza na bráchovi obdivuje, koho považuje za největšího adepta na krále střelců III. třídy a mnoho dalších zajímavých informací si můžete přečíst v tomto rozhovoru.

Poslat fotky a informace ze zápasu nebylo nikdy jednodušší. Jak na to se dozvíte zde.
0
Honzo, mohl by jsi se čtenářům trochu představit? Jaké máš koníčky, co rád děláš ve volném čase?
Je mi 36 let, pocházím z Humpolce, ale žiju v Želivě. Kromě fotbalu mám velké koníčky moji rodinu (jsem ženatý a mám dvě děti) a moji práci, která mě moc baví. Dělám řadu sportů rekreačně, nejradši mám hokej.
Jaké byly tvoje první fotbalové krůčky? Působil si pouze v Želivě nebo si oblékal dres i jiného týmu?
S fotbalem jsem začínal v Humpolci. Protože jsme ale stavěli v Želivě chatu, už jako docela mladý jsem přestoupil do Želiva a jsem za to rád. Je to nádherné místo pro život a u fotbalu je tady fantastická parta v čele s Milanem Joslem.
Želivu i tobě se v této sezoně zatím daří. Jste první v tabulce, určitě po takovém začátku pomýšlíte vysoko. Kdo si myslíš, že bude vaším největším soupeřem v boji o nejvyšší příčky?
Myslím, že po třech kolech se nedá moc hodnotit. Důležité je, abychom hráli dobrý fotbal jako v úvodních kolech a hlavně abychom se u toho dobře bavili (smích).
Ty navíc vévodíš tabulce střelců, kterou od tohoto týdne náš web také sleduje. Kterého hráče III. třídy by si tipoval, že by mohl tuto individuální statistiku ovládnout?
Když jsem viděl v tabulce Lukáše Kavku z Budíkova, tipnul bych si na něj. Je to super střelec, velmi rychlý, skvělé zakončení a čich na góly. Osobně ho znám i z hokeje a i tam je to nekompromisní shooter (smích).
Pojďme se ohlédnout za posledním zápasem ve Vyskytné. Ten se ti náramně vydařil, dokázal si čtyřikrát skórovat. Jak by si zápas zhodnotil a dal už si v některém zápase tolik gólů?
Už se mi jednou podařilo I víc gólů, ale často se to nestává. Hlavně to byl super výkon od celého týmu a já měl kliku.
Ve Vyskytné si neřádil jen ty, dva góly dal i tvůj bratr Lukáš, který patří dlouhodobě k největším oporám týmu. Jakou fotbalovou vlastnost by sis od něj vzal a v čem si myslíš, že máš naopak navrch ty?
Lukáš je výborný sportovec už od dob, kdy hrál na vysoké úrovni basketbal. Má výbornou fyzičku, tah na bránu, hru tělem, skvělé hlavičky, fyzickou sílu. Já bych řekl, že možná mám lepší finální přihrávku (snad se neurazí).
Co tě na fotbale baví nejvíce a co naopak nejméně?
Baví mě týmovost, kombinace, myšlenka ve spojení s fyzičkou. Nebaví mě na tom to, že často není daleko ke zraněním.
Máš nějaký fotbalový vzor? A kterému klubu u nás či ve světě fandíš?
Nemám vzor ani nejsem zarytý fanoušek nějakého týmu, na to nemám čas (smích).
Nejhezčí a nejhorší fotbalový zážitek?
Nemám rád extrémy, i dobrý zápas se skvělým výkonem a smolným výsledkem může být skvělý zážitek. Považuju za klíčové mít schopnost užívat si i drobných věcí a okamžiků.
Odbočme od fotbalu. Jak si představuješ ideálně strávený den?
Kombinace rodiny, přátel, sportu, přírody, dobrého jídla.
Kdyby si vyhrál rekordní výhru v loterii, jak by si s ní naložil?
Nad tím jsem nepřemýšlel. Asi bych se zachoval podobně jako ostatní (něco utratil, něco rozdal, něco uspořil a investoval).
A na závěr otázka trochu na tělo. Jaké typy žen se ti líbí a které vlastnosti si u žen nejvíce ceníš?
Vybral jsem si skvělou ženu, která je krásná navenek i uvnitř (ohleduplná, citlivá, obětavá, skromná…). Takže takové se mi líbí (smích).

Komentáře

Pro psaní komentářů musíte být přihlášen.