Předzápasový rituál? Na hřiště jedině pravou nohou, směje se želivský brankář Jan Thomaier

Premiérovým hráčem kola nového ročníku III. třídy se stal Jan Thomaier, který stráží branku Želiva. 32 letý gólman je ženatý, bydlí v Želivě a pracuje jako číšník. Největší Honzovou zálibou je syn Štěpán, který už ho pomalu začíná střelecky prověřovat. Dalším koníčkem je samozřejmě fotbal a sport obecně. Honza si titul Hráč kola vysloužil za zápas ve Velké Chyšce, ve kterém udržel čisté konto a pomohl tak svým spoluhráčům k výhře 3:0.

Poslat fotky a informace ze zápasu nebylo nikdy jednodušší. Jak na to se dozvíte zde.
0
Honzo, na úvod tradiční otázka. V kolika letech si začal s fotbalem, kdo tě k němu přivedl a kterými kluby jsi v kariéře prošel?
S fotbalem jsem začínal někdy na základní škole, to mi bylo tak 12-13 let. Dostal jsem se k němu přes kamarády, co už hráli v dorostu a sháněli další do party, tak jsem to zkusil. Nikdy jsem nehrál za jiný klub než Želiv. Tam jsem začínal a tady skončím .Oni by mě ani jinde nechtěli (smích).
Chtěl si být od malička brankářem nebo si zkoušel i jiné posty?
Tak na začátku mě zkoušeli v obraně, jenže zjistili, že neumím moc kopat do míče, tak mě šoupli do brány a tam to bylo o trochu lepší, tak už jsem tam zůstal. Takže jestli jsem chtěl být brankářem? Nevím, asi to na mě zbylo, ale baví mě to.
Když se podíváme na uplynulou sezonu, Želiv skončil až na pátém místě. To je asi málo, souhlasíš?
Nemyslím, že to je špatný výsledek. Samozřejmě vždy začínáme sezonu s tím, že celý ročník vyhrajeme, ale nikdy to nějak neklapne. Převážně se před námi umisťují rezervy mužstev, která hrají vyšší soutěže (Černovice, Budíkov,Rychnov,) tak je někdy těžké se s nimi měřit pokud mají zesílenou sestavu.
Na poměry III. třídy máte velmi kvalitní kádr. Co týmu chybí k tomu, aby se rval o příčky nejvyšší?
To opravdu nevím. Možná stabilnější sestava, kvalitnější tréninky a asi taky trenér, který u našeho celku není určen. Trenérské věci řešíme spíš kolektivně, což není vždy ideální.
III. třída je nyní specifická tím, že nikdo nechce postupovat. Co Želiv a postup? Kdyby jste letos soutěž vyhráli, zkusili by jste Poutník ligu?
Pokud to bude z první pozice, tak si myslím, že by jsme do toho šli.
Úvodní zápas sezony Želivu vyšel parádně. Vyhráli jste, ty jsi navíc udržel čisté konto. Měl jsi v zápase hodně práce nebo to byl pro tebe klidný duel?
V Chyšce nám vyšel hlavně druhý poločas, kdy kluci zahráli dobře. Můj podíl na výhře nebyl tentokrát výrazný. Skvěle hrála obrana, ta nula je hlavně jejich zásluha.
Je ve III. třídě nějaký útočník, na kterého si dáváš zvýšený pozor? A proti kterému mužstvu se ti naopak chytá nejlépe?
Nemám vytipované střelce. Mám rád zápasy se silnějšími soupeři jako jsou Černovice nebo Budíkov.
Máš nějaký předzápasový rituál, jsi pověrčivý?
Na hřiště pravou nohou (smích).
Jak slavíte v Želivě vítězství? A kdo z týmu toho při oslavách nejvíce vydrží?
Oslavíme až 1.příčku. Doufám že se toho dožiju (smích).
Sleduješ portál fotbalunas.cz, líbí se ti tento projekt?
Občas mrknu. Hlavně se mi líbí, že někdo si najde čas to celé udělat.

Komentáře

Pro psaní komentářů musíte být přihlášen.