Martin Cílek: Doufám, že budu hrát v Třebši i za starou gardu

Za vítěze uplynulého kola OP mužů jste zvolili záložníka Třebše Martina Cílka, který je odchovancem zdejší kopané a prošel v tomto klubu všemi mládežnickými týmy. Tento devatenáctiletý fotbalista se v osmém kole prezentoval výborným výkonem v duelu proti nováčkovi soutěže z Dobřenic a utkání navíc v závěru dvěma brankami rozhodl. Jeho tým tak po vítězství 3:1 získal tři body.

0
Rozhodl jsi duel s Dobřenicemi a zajistil tak svému týmu tři body. Jak bys utkání ze svého pohledu popsal?
Před zápasem jsme si řekli, že nebereme nic jiného než tři body a taky to tak ze začátku zápasu vypadalo. První poločas jsme drželi míč více na našich kopačkách a soupeř se nedostal do žádné velké šance. K tomu jsme dali v šestnácté minutě první branku, kdy jsem poslal centr přesně na hlavu Nojdžimu (Jakub Neugebauer) a ten uklidil míč do branky. Byla to povedená akce, které jsme se věnovali na pátečním tréninku. O poločase nám trenér řekl, že když nepolevíme, tak nemůžeme prohrát. Bohužel jsme ale už tolik nedrželi míč a Dobřenice dobývaly naši branku. Naše obrana ale pracovala dobře a do pokutového území se soupeř příliš nedostával. Vedení jsme drželi až do 74. minuty, kdy po rohovém kopu Dobřenice srovnaly stav utkání na 1:1. Poté se hra trochu vyrovnala a z rychlého brejku v 85. minutě jsem jen nastavil nohu na přihrávku od Vacka a se štěstím se míč odrazil do branky. V 88. minutě jsem opět dostal přihrávku, tentokrát na hranici penalty, kde jsem si míč zpracoval a polostřelou ho uklidil do branky.
Na jakém postu jsi do zápasu nastoupil a jaké měl úkoly?
Nastoupil jsem na postu pravého záložníka. Snažím se podporovat jak útok, tak obranu.
Po osmi kolech vám patří páté místo. Jaké jsou cíle týmu pro tuto sezonu?
Určitě hrát v horních patrech OP a také předvádět hru, která se bude líbit našim fanouškům. Ti nás totiž podporují jak na domácím hřišti, tak na těch venkovních v hojném počtu.
Překvapil tě něčím dosavadní průběh soutěže?
Myslím, že když se podívám na tabulku, tak tam zatím žádné velké překvapení není.
Je ti devatenáct let, máš do budoucna vyšší fotbalové ambice?
Chci vyhrát za Třebeš všechny zápasy.
V čem vidíš svoji fotbalovou přednost a na čem bys naopak chtěl nejvíce zapracovat?
Věřím, že o mých přednostech vědí trenéři (smích). Měl bych zapracovat na kondici, rychlosti a tvrdosti.
Co říkáš na vítězství Slavie v derby se Spartou?
Říká se, že derby nemá favorita, tudíž mě ani nepřekvapuje, že Slavia vyhrála, což se moc nelíbilo hlavnímu trenérovi A týmu a ani předsedovi panu Zbořilovi.
Sleduješ fotbalové dění na domácí i světové scéně?
Nejvíce Bundesligu. Když si pak vsadím na nějaký zápas, tak sleduji právě toto.
Jakému týmu fandíš?
Mým oblíbeným týmem je Borussia Dortmund.
Máš nějaký fotbalový vzor?
Můj oblíbený hráč je Robert Lewandovski. Můj vzor ale asi není. Robert je přece jenom střelec, já spíše nahrávač.
Na jakém stadionu by sis chtěl zahrát, kdybys mohl?