SMOLAŘ PODZIMU – Jeden hráč už si stihl dát hned tři vlastní góly!

0

Jsem smolař! Vlastní gól, a zrovna si ho musím dát já a být za dřeváka! Možná že právě takové myšlenky jste měli ve fotbalovém podzimu po rozvlnění sítě za zády brankáře vašeho týmu. Nebojte, nebyli jste v tom sami, vlastenec taková vzácnost nebyla...

 

Některé jsou ukázkové, kdy chcete napálit míč do bezpečí a místo toho ke svému údivu, stejně jako k překvapení všech spoluhráčů, trefíte neomylně růžek vlastní brány. Jiné vynucené, kdy hráči jako poslední záchranu při přečíslení zkouší zabránit skluzem přihrávce na hráče připraveného zakončit do prázdné brány a srazí si míč do sítě. Další pak vyloženě smolné – při závaru ve vápně vám míč spadne na záda a jak na potvoru se odrazí směrem do brány. I takové branky ale rozhodují zápasy.

 

Ve fotbalových soutěžích České republiky od 1. ligy po nejnižší soutěže padlo za podzimní část sezóny 1715 vlastních gólů, o které se postaralo 1662 smolařů. Jen Josefu Macháčovi (Praha, I.A třída)  se podařilo si dát za dosavadní průběh sezóny hned tři vlastní góly, alespoň to tak zaznamenali rozhodčí do zápisů – nikdo jiný na metu tří vlastních gólů už nedosáhl.

 

Dva vlastňáky si dalo na podzim 51 fotbalistů – i jejich přehled najdete v galerii!

 

Z týmů pálil do vlastních řad nejčastěji Sokol Stará Paka (I.B třída, Královehradecký kraj). Jeho hráči si dali rovnou šest vlastňáků

 

ČTĚTE TAKÉ:

Žebříček TOP 200 nejlepších střelců podzimu

Žebříček Zlých mužů podzimu

Žebříček nejtrestanějších týmů podzimu

   

Našli jste nějakou chybu? Rádi ji opravíme.

Stačí napsat na email info@fotbalunas.cz, co nejvíce nám nedostatek popište a my zajistíme, aby vše bylo v pořádku. Zároveň nám můžete pomoci s Vaším oblíbeným týmem. Napište nám na email tym@fotbalunas.cz aktuální soupisku, celá jména hráčů a budeme rádi, když nám budete dodávat informace z Vašeho klubu.

Děkujeme za spolupráci, tým fotbalunas.cz

Komentáře

Pro psaní komentářů musíte být přihlášen.

Ostatní čtou