5.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2016-2017

--

--

Polanka opět nerozhodně

0

Polanka sice vedla po prvním dějství jednobrankovým rozdílem. Hosté z Čeladné však dokázali dvacet minut před koncem vyrovnat

Hosté mohli otevřít skóre hned v první minutě, přímý kop do šestnáctky domácích vybojoval Martin Pliska, nahrál úplně volnému Jakubovi Padychovi, který trestuhodně z malého vápna překopnul branku. Polanečtí se osmělili ve 14. minutě, centr Vojtěcha Borgosze z pravé strany vracel Jakub Kaluža hlavou před branku, před Davidem Fromeliusem ukopl míč Drevňák. V 19. minutě se už domácí radovali, Nikola Andrýsek vybojoval míč a poslal na Davida Fromeliuse, ten jej postrčil doprava na Radomíra Fukalu, který střelou na vzdálenější tyč nedal brankáři šanci. Hosté mohli vyrovnat v 23. minutě, centr Martina Váňi zakončoval Jakub Padych tvrdou střelou. Radovan Řehulka míč vyrazil na roh. O dvě minuty později centroval z levé strany Fromelius, Uhlík s Fukalou se ale nedohodli a míč skončil v zámezí. Ve 30. minutě šel sám od půlky Fukala, Juras ale jeho pokus o přehození vyrazil, následná dorážka Fromeliuse skončila mimo.  O dvě minuty později zahrozil na druhé starně Padych, obešel Druláka a jeho dělovka skončila mimo Řehulkovu bránu. V 41. minutě pronikal po pravé straně Jakubov, míč se odrazil k Fromeliusovi, který přeloboval hostujícího brankáře, ale toho na brankové čáře nahradil Drevňák. Akce dále pokračovala až ke střele Fromeliuse, kterého zblokovali obránci hostí.

I ve druhém poločasu pokračovali Polanečtí v zahazování šancí. Po odkopu Řehulky sklepnul Fukala míč nabíhajícímu Borgoszovi, jehož dělovku vyrazil Juras na roh. Z něj mohl Fromelius hlavou zvýšit na 2:0, Juras jeho pokus i následnou dorážku pokryl. V 71. minutě domácí nepohlídali pronikajícího Padycha, ten obešel Řehulku a vyrovnal na 1:1. O dvě minuty přihrál Fukala Ševčíkovi, jehož dělovku z šestnácti metrů vyrazil Juras na roh. Na nej vyskočil nejvýše Andrýsek, ale jeho hlavička šla přímo do náručí Jurase. Za další dvě minuty vysunul Fromelius Ševčíka, jehož pokus výběhem vyrazil Juras. V 79. minutě centroval Fromelius zprava na Ševčíka, který trefil břevno, z následující dorážky pak pálil mimo. Na pořádný šok pro domácí mohl zadělat v 88. minutě Padych, jeho hlavičku vytáhl konečky prstů Řehulka. Ten svůj tým podržel i v samém závěru, kdy neskutečně vytáhl hlavičku Váňi.