Předehrávku posledního kola zvládl Tachov

0

Divizní lídr opět potvrdil svou fazónu a na jaře ztratil pouhý jediný bod!

Pozdní gól do šatny

Domácí potřebovali k jistotě záchrany bod, a tak se od začátku nikam nehnali. Hosté měli míč častěji na kopačkách a mohli jít do vedení po střele Kovaříka, míči se však do cesty postavilo břevno. Milevsko v prvním dějství zahrozilo pouze střelou Dvořáka, se kterou si Houdek poradil, to hosté byli před brankou soupeře mnohem častěji, zůstalo však spíše u pološancí. Ve 34. minutě sice tachovský Dvořák dopravil míč do sítě, ale radost mu zhatil praporek nad hlavou asistenta Vnuka. Když už to vypadalo, že se půjde do kabin za bezbrankového stavu, házel Knakal dlouhý aut, obráncovu teč skvěle zlikvidoval brankář Šmitmajer, na dorážku Kovaříka byl však krátký - 0:1.

Tušl pojistil

Vzduchotechnici po pauze zlepšili pohyb a dostávali se před branku Tachované častěji, dlouho se však nemohli dostat k přesnému zakončení. Úmorné vedro nijak nepomáhalo úrovni utkání, a tak diváci na zajímavé momenty museli počkat až do 70. minuty. Nejprve se po přihrávce jednoho ze spoluhráčů ocitl sám před Houdkem Dvořák, ale tachovským gólman předvedl klíčový zákrok. Následoval rychlý brejk, Kovařík si narazil s P. Šáchou, v jasné pozici byl faulován a kopala se penalta. Míč si postavil Tušl a se štěstím překonal Šmitmajera. Domácí si tak na jistotu musí ještě počkat.

(autor: Jan Vydra)

Foto - Jan Škrle

FC ZVVZ Milevsko
Karel Syrovátka (Milevsko): "Tachov prokázal svoji kvalitu a to jak po individuální stránce, tak po týmové. V posledních třech kolech nastřílel 20 branek, to ukazuje na jeho sílu. Hrál uvolněně a bezstarostně a to je pro každý tým ideální. Naše výkony odpovídají našim možnostem. Jak po individuální stránce, tak po týmové. Ale je pravda, že někteří hráči mají na mnohem víc. Ale byly tam i dobré výkony jednotlivců. Já byl po zápase naštvaný kompletně ze všeho. Do Roudného jedeme pro tři body." Více zde: http://m.fcmilevsko.cz/aktualne/

FK Tachov
Jan Vydra (Tachov): "Myslím, že utkání ovlivnilo velké horko a diváci moc krásy neviděli. My jsme podali takový uvolněný výkon, přeci jen jistota postupu podvědomě asi v hlavách kluků je. Domácí začali trošku hrát až po půli a v jediné šanci nás podržel brankář Houdek. A pak platilo klasické nedáš - dostaneš. Teď se těšíme na sobotu, chceme vyhrát a zakončit tak neskutečné jaro na vítězné vlně!"

J. Šmitmajer [-] - M. Zítek [-] (85. J. Alexa [-] ) , R. Fiala [-] , J. Kosobud [-] , J. Vodňanský [-] (72. P. Komárek [-] ) - V. Kosík [-] , J. Komárek [-] , J. Suchan [-] (64. Š. Kuchař [-] ) , O. Kosobud [-] , M. Málek [-] - P. Dvořák ml. [-]