Slavoj prohrál v Rokycanech

0

Zápas plný rozporuplných rozhodnutí rozhodl Heller...

Bezgólový první poločas

V Rokycanech nebylo diviznímu týmu Slavoje dáno. Průběh zápasu ukázal, že i kdyby se hrálo dalších devadesát minut, branku v sobotu nemůže dát. Proti byli jednak domácí hráči, ale své polínko přiložili i arbitři. Kdo utkání viděl, pochopil, proč v této sezoně Rokycanští dotáhli již devět utkání k remízovému stavu a penaltovému rozstřelu. Také dnešní duel byl opticky bezbrankově remízový.

Za ideálního fotbalového počasí se na slušném trávníku moc příležitostí neurodilo. Oba týmy nechtěly dělat chyby, dopředu se moc nehnaly, a pokud se rodilo nějaké nebezpečí, jakýkoli férový kontakt tělo na tělo rozhodčí přerušili a dali míč domácím. Ti se dostali k prvnímu ohrožení českokrumlovské brány v 7. minutě, když slavojáci propadli na levé straně, P. Aubrecht potáhl balón po lajně, odcentroval na Spěváčka, ale jeho hlavička nebyla přesná. Ve 24. minutě se nebezpečí na zelenobílé levé straně opakovalo, avšak hosté ho stačili zažehnat za cenu rohu. O deset minut později zahráli českokrumlovští hráči signál z útočné standardky. Novák dal míč pod sebe na Kabeleho a jeho jedovku rokycanský brankář s obtížemi vytěsnil zpod břevna. Ke konci poločasu si Wagner vyčíhl správný okamžik, napřáhl levačkou, ale mířil vedle tyče.

Zápas plný emocí nedohrál Dvořák

Po změně stran našel centrovaný balón Rosůlka, ten v těžké pozici netrefil mezi tyče. Hosté přitlačili soupeře, měli více ze hry, ale v 73. minutě přišel pro ně nešťastný okamžik. Na půlce ztratili po podklouznutí míč, Rokycanští se zadarmo dostali k přečíslení, které výtečně zlikvidovali na brankové čáře jmenovci Beránkovi. Ovšem následná akce zavánějící ofsajdem již skončila gólem střídajícího Hellera - 1:0. Hosté přeskupili řady, začali hrát na tři obránce, ale v nervózním závěru plném emocí musel nuceně odejít pod sprchy Dvořák a na stavu se již nic nezměnilo.

Report byl vytvořen ve spolupráci s naším dopisovatelem Františkem Lipplem.