26.kolo, Jihomoravský | Blansko | Okresní přebor , 2014-2015

--

--

Strhující duel s remízovou tečkou

0

Ve Vysočanech se střetly celky, které si brousily zuby na postup. Zatímco Lipůvka na postup už dávno nemyslí, tak domácí byli stále ve hře o metu nejvyšší.

Ve Vysočanech byli diváci svědky pohledné útočného fotbalu. Do vedení šla v 24. minutě Lipůvka po pěkné kombinační akci, kterou zakončil střelou Holánek. Vysočany ovšem přidaly a po šesti minutách bylo vyrovnáno. Rychlík Beneš si naběhl po pravé straně na přihrávku a střelou k tyči vyrovnal. Ve zbytku poločasu měli mírnou převahu domácí, ale branka již žádná nepadla.

I ve druhém poločase se měli diváci na co dívat. Obě družstva slušně kombinovala a využívala každé příležitosti k rychlému brejku. Ve středu hřiště hrál prim zkušený Torda v žlutozeleném dresu Vysočan, na straně Lipůvky zase do úmoru bojoval přeškolený útočník Sedláček, který podal svůj nejlepší výkon v jarní části. Blízko k vstřelení branky měli domácí v 71. minutě. Na kolmou přihrávku za obranu si naběhl Josef Slouka, ale jeho únik zlikvidoval brankář Zach. Přesnější v zakončení byl patnáctiletý Martin Hloušek. Po přesné přihrávce Ondřeje Pospíšila do běhu dokázal uniknout obránci a míč přesně nasměrovat podél padající brankáře Vágnera. Domácí se však nevzdávali. Vrhli zbytek sil do útoku a za velkou snahu byli odměněni v začínající 90. minutě. Josef Slouka si sběhl pro dlouhý míč do strany a šikovně přehodil vybíhajícího brankáře. Poté byli diváci svědky strhujícího prodloužení. Rozhodčí Barák nastavil pět minut, a protože obě družstva chtěla vyhrát, valil se na jednu i druhou stranu jeden útok za druhým. Hodně blízko měla k vítěznému gólu Lipůvka, když se neúnavný Sedláček dokázal uvolnit metr za pokutovým územím a jeho střela jen těsně minula branku domácích. Po dech beroucím závěru skončilo utkání zaslouženou remízou 2:2.

I když nerozhodný výsledek pro Vysočany znamenal konec nadějí na postup do krajské soutěže, diváci obě družstva za předvedenou hru odměnili bouřlivým potleskem, který si hráči obou týmu určitě zasloužili.