26.kolo, Jihomoravský | Blansko | Okresní přebor , 2014-2015

--

Vítězství s malou zápletkou

4. O. Schuch , 47. P. Stria (vl.) , 59. J. Žůrek - 75. P. Stria , 79. V. Šmeral
0

Do Doubravice přijelo mužstvo, které to mělo ještě před měsícem spočítané a bylo jasným kandidátem sestupu. Jenomže jako mávnutím kouzelného proutku se vzchopilo a dobrou formu chtělo potvrdit i v Doubravici. Domácí na jaře výkonnostně hodně vyrostli a tak se dal očekávat zajímavý duel.

Domácí začali ve svižném tempu a brzy šli do vedení. Ve 4 minutě zahrávají již druhý rohový kop, který hosté odvrátili k J.Daňkovi a ten ho napálil před bránu, kde byl osamocený O.Schuch a otevřel skóre zápasu. I nadále mají domácí více ze hry, ale nemají přesnou mušku. V 16 minutě stojí za zmínku akce P. Hájka s Trubákem, kde druhý jmenovaný trefil břevno hostující branky. Další šance domácích přichází záhy. O.Schuch trefuje brankáře hostů a ve 20 minutě vidíme další úspěšný zákrok brankáře Letovic proti střele Žůrka. Hosté se dostávají k ohrožení branky domácích v 35 minutě, kdy Podloucký vyráží střelu po rozehrané standardní situaci. To bylo v první půli vše.

Nápor v úvodu druhé části hry využívají domácí ke skórování. Hned ve 47 minutě unikl po levé straně Trubák a jeho prudký centr před bránu si sráží hosté do vlastní sítě. V 59 minutě domácí vedení ještě navyšují. Trubák najde přesnou nahrávkou Žůrka a ten rozvlňuje síť hostující branky potřetí. Toto vedení jakoby domácí hráče uklidnilo. Hosté postupně vyrovnávají hru a málem i skóre. V 75 minutě snižuje Stria na 3:1. O čtyři minuty později kopou hosté penaltu za sražení hráče ve vápně a Šmeral se nemýlí a koriguje výsledek. Na světě je drama. Hosté se snaží něco vymyslet, ale už jim chybějí síly na zvrat. Zápas tak končí vítězstvím domácího celku.