25.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2015-2016

--

Štěkeň stále má naději na záchranu

6. L. Peterka , 23. M. Kešner (p.) , 52. M. Kešner
0

Záchranářský duel vyzněl jednoznačně pro domácí Štěkeň. Poslední Štěkeň, jestliže chce hrát i poslední kolo o záchranu musela zvítězit, to se jí povedlo, tak naděje na záchranu stále žije.

Z penalty se trefil Kešner

Zápas začal velice bojovně, protože kdyby Štěkeň nevyhrála, tak zůstane poslední. Štěkeňští útočníci byli velice nažhavení a chtěli skórovat. Běžela 23. minuta a rozhodčí Zdeněk Kovařík po faulu na domácího hráče správně odpískal pokutový kop. Toho se ujal Marek Kešner a nedal Pavlu Klasovi šanci. Dále v první půlce se spíše bojovalo, než hrálo. Byl to takový pravý záchranářský souboj se vším všudy. Štěkeň ještě měla nějaké šance, ale víc proměnit nedokázala.

Štěkeň náskok ještě navýšila

Druhý poločas Štěkeň nechtěla bránit hubený výsledek 1:0, v 52. minutě se k míči dostal střelec první branky Marek Kešner a vyslal pumelici, která skončila až v bráně, tohle by snad nechytil ani Petr Čech. Pro Kešnera to byla sedmá branka v sezóně a patří mu šestnáctí místo v tabulce střelců, kterou vede s 31 zásahy Jiří Němeček. O minutu později šel na hřiště domácí Lukáš Peterka místo Davida Horňáka. A právě střídající Peterka po pár minutách pobytu na hřišti vstřelil branku zpoza vápna. Výsledek 3:0 už byl docela jistý a o tom, že důležité tři body zůstanou doma, bylo také téměř rozhodnuto. Tak se v poslední půlhodině zápas jenom dohrával.

V příštím kole jede Štěkeň do silných Sousedovic, béčko Vacova ukončí svoji sezónu doma proti Strunkovicím

SK Vacov B
Stanislav Klas, trenér: Hráli jsme špatně, asi za celý zápas jsme vystřelili jednou na branku. Domácí více bojovali a dali tři góly, které rozhodly dnešní zápas. Byl to náš nejhorší výkon za celou sezónu

TJ Otavan Štěkeň
T. Řezníček [-] - J. Kovář [-] (70. S. Poláček [-] ) , A. Kotrba [-] , P. Pletka [-] , M. Havránek [-] , P. Vojík [-] , V. Páník [-] (82. O. Michálek [-] ) , M. Kešner [-] , D. Horňák [-] (53. L. Peterka [-] ) , V. Čížek [-] , M. Čížek [-]

SK Vacov B
P. Klas [-] - J. Mrázek [-] , F. Čtvrtník [-] , J. Král [-] , G. Bujok [-] - M. Čejka [-] (73. T. Novák [-] ) , M. Vítovec [-] (67. A. Jírovec [-] ) , T. Kovařík [-] , R. Mach [-] - F. Zitta [-] (78. M. Valta [-] ) , A. Bujok [-] -

ŽK: 60. V. Čížek , 64. M. Havránek - 36. M. Vítovec .
Místo: Štěkeň. Počet diváků: 68. Rozhodčí: Kovařík Zdeněk - LEPIČ Jiří, POKLOP Luboš.