20.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2015-2016

--

--

Horní Planá potvrzuje formu - veze body ze Lhenic!

0

Hosté si připsali nečekané, ale o to cennější body v boji o záchranu soutěže. Ve Lhenicích se dostala Horní Planá do vedení 2:0 a domácí už stačili jen snížit.

Dát první branku? To hosté potřebovali!

Horní Planá chtěla přidat další bodový zisk do jarní sbírky, když výkony svěřenců trenéra Součka značně zamotaly se sestupovými kartami. Lhenicím v zápase chyběla gólmanská jednička Dvořák, a tak se mezi tyče postavil Trnka, gólman lhenické rezervy. A po sedmi minutách smutně lovil míč ze sítě. Kastenmajer využil skvělé práce a akce spoluhráče a kousek od brankové čáry protečoval balón na 0:1. Dostat se do vedení, to bylo přesně to, co v zápase s kvalitním soupeřem potřebovali. Lhenice navíc neprožívaly povedené utkání, nenašel se nikdo, kdo by dokázal strhnout spolupráce a zavelet k obratu. Dobře si navíc počínal Taranza v hostující brance, který působil velmi jistě a náznaky domácích šancí spolehlivě zlikvidoval. Horní Planá si nijak nekomplikovala život a hrála jednoduchý fotbal, kdy se hráči nerozpakovali nakopnout míč, hlavně aby byl daleko a v bezpečí.

Planá taktickým výkonem utkání dovedla do vítězného konce

Lhenice pokračovaly v matném výkonu i ve druhé půli. Hostující Aleš Kvasnička nastřelil tyč, po odrazu od tyče pak ke štěstí Lhenic zamířil míč daleko od brány do bezpečí. Šanci měl v zápase i hostující Švábirt či Ryneš. A v 72. minutě se Horní Planá dočkala důležité druhé branky. Po samostatném úniku se prosadil Bednář, když přehodil brankáře – 0:2. Domácí střelecké čekání protrhl po rohovém kopu hlavou Muška až dvě minuty před koncem – 1:2. Hosté tak uhráli nesmírně důležité body, jako kdyby jejich hra Lhenicím neseděla – na podzim sice Lhenice vyhrály 4:2, ale po velmi nepřesvědčivém výkonu…

SK Lhenice
Zbyšek Novák (trenér): „Jednoduše, z naší strany to byl prostě tragický výkon. Horní Planá hrála přesně ten zápas, který potřebovala – brzy dala gól a zbytek poločasu to kopali do švestek a zdržovali, co to šlo. Ve druhé půli šťastným gólem zvýšili a zase to odleželi, odsimulovali, nechávali se ošetřit… Tím mě hosté zklamali. My snížili pozdě, už to nebylo nic platné. Zápas byl o tom, že Horní Planá potřebovala body a zcela jasně si je zasloužila. Ale musím říct, že dobrých deset minut se nehrálo a mladý rozhodčí měl aspoň něco v nastavení přidat. V poločase ale na to podle svých slov zapomněl, na konci přidal dvě minuty. Ale to ten zápas neudělalo – hosté si vítězství zasloužili, my hráli špatně, nedalo se na to koukat. Není hráč, kterého bych mohl vyzdvihnout.“

TJ Smrčina Horní Planá
Karel Souček (trenér): „Na soupeře jsme se dobře připravili, věděli na koho a co hrát. Neměli jsme v zápase co ztratit. Lhenice nic nepředvedly, my jsme se dobře bránili. První poločas vyšel z toho, že jsme dali brzy gól, což byl pro domácí šok, já myslím, že nás hodně podcenili a my je překvapili. Celkově jsme odehráli opravdu výborný zápas., musím vyzdvihnout výkon brankáře Taranzy, který svou jistotou přispěl k úspěchu. Lhenice jsme k ničemu nepustili, působilo to na mě, že hrály v takové křeči. Ze všech stran jsem slyšel, že hrajou výborný fotbal, ale tentokrát naštěstí pro nás asi měly špatný den (úsměv)."

SK Lhenice
P. Trnka [-] - K. Muška [-] , T. Tůma [-] , L. Kopf [-] , J. Růžička [-] - M. Mahák [-] , M. Bednár [-] , P. Prenner [-] , J. Beran [-] (71. J. Exner [-] ) - R. Iliev [-] , R. Pořádek [-]

M. Taranza [-] - J. Oškrda [-] , M. Truhlář [-] , Z. Šlak [-] , L. Parai [-] - V. Ryneš ml. [-] , A. Kvasnička [-] (83. L. Mražík [-] ) , T. Klik [-] , D. Kastenmajer [-] (60. M. Bednář [-] ) - F. Švábirt [-] , P. Schönkypl [-] - V. Ryneš [-]

ŽK: 37. R. Pořádek , 44. T. Tůma , 65. M. Mahák , 70. K. Muška - 37. F. Švábirt .
Hráči zápasu: M. Taranza .
Místo: Lhenice. Počet diváků: 70. Rozhodčí: Slepička Vít - LEIŠ Filip, TRNĚNÝ Jan.