10.kolo, Královéhradecký | 1.B třída sk. A, 2015-2016

--

--

Předměřice ubránily těsnou výhru

0

Sedmé Předměřice hostily první Lokomotivu Hradec králové a měla to být jednoznačná záležitost hostů. Jenomže vše se vyvinulo jinak a domácí tým překvapivě získal všechny body. Lokáda tak po tomto zápase opustila první místo tabulky a Předměřice se posunuly do klidného středu tabulky. Je vidět, že boj o první čtyřku vrcholí, protože sedm týmů je vtěsnáno na Čtyřech bodech.

Nádherný trestňáček Šmardy rozhodl první poločas

Hosté si hned od začátku vytvořili územní převahu, ale domácí ještě také měli dost sil k útočení. Na první branku diváci dlouho čekat nemuseli. V sedmé minutě fauloval domácího hráče obránce Lokády a pro domácí vznikla zajímavá střelecká pozice z hranice velkého vápna. Míč si samozřejmě vzal Michal Šmarda, obvyklý, ale hlavně úspěšný exekutor standardních situací. Michal míč nádherně zakroutil do horního růžku brány a nedal hostujícímu gólmanovi Beránkovi sebemenší šanci zasáhnout. Domácí vedli 1:0 a čekalo se, jak na tuto situaci zareagují hosté. Lokáda si vytvořila veliký tlak, ale skórovat se jí nedařilo. V cestě jí stálo deset velice dobře a obětavě bránících domácích hráčů a neprůstřelný Hopko v bráně Předměřic. Je pravdou, že hru hostů hodně ovlivnilo zranění nejlepšího hráče Hůlky, který musel odstoupit již po čtvrthodině utkání. V největší šanci hostů se ocitnul Borovský, ale jeho zakončení zatřáslo pouze břevnem Hopkovi brány. První poločas tak skončil jednogólovým vedením domácího týmu.

Marné dobývání brány Předměřic v druhém poločase

Do druhého poločasu vstoupila hradecká Lokomotiva velkým náporem, ale obrázek z prvního poločasu se hodně opakoval. Domácí bránili i za cenu náhodných odkopů, hlavně aby byl míč co nejdál od jejich brány. Hostům se povedlo vstřelit i vyrovnávací branku, kdy se míč po centru pod sebe ze strany, dostal po střele hostujícího útočníka až za záda gólmana Hopka. Ale překvapivě zaplál praporek pomezního a gól nebyl uznán pro ofsajd. V další veliké šanci se octnul hostující Dostál, ale odkrytá brána pro něj byla malá a trefil pouze tyč Hopkovi brány. Se všemi ostatními šancemi hostů si již domácí obrana poradila a tak skončil zápas nejtěsnějším jednobrankovým vítězstvím pro domácí Předměřice. Hosté z Lokády se mohou zlobit především na sebe, že z velikého tlaku a množství šancí, nedokázali vytěžit žádný gól, a proto také domů odjeli bez jediného bodu.

TJ Lokomotiva Hradec Králové
Trenér Tomáš Chlumecký: Co k tomu říct. Na začátku darujeme soupeři standardku, kterou nádherně zakončil Šmarda, a poté to již bylo jen dobývání hostující brány. Nebyli jsme schopni dát gól ze žádné ložené situace, a když už jsme ho konečně dali, tak nám nesmyslně odmávali ofsajd. Úzkoprsé rozhodování hlavně lajnového rozhodčího nás kolikrát zastavilo v slibné akci. Domácím gratuluji ke šťastné výhře

TJ Slavoj Předměřice n. L.
M. Hopko [-] - M. Strakatý [-] (89. P. Hosman [-] ) , M. Šmarda [-] , J. Voborník [-] , Š. Pekáč [-] (82. E. Bareš [-] ) , O. Vyleťal [-] , D. Lejp [-] , J. Bareš [-] (82. J. Bouček [-] ) , J. Samek [-] (72. Š. Bezvoda [-] ) , J. Hlavatý [-] , L. Ponikelský [-]

I. Beránek [-] - M. Zvolánek [-] , J. Schejbal [-] , D. Denk [-] , A. Hůlka [-] (17. M. Borovský [-] ) , J. Javůrek [-] , D. Rosulek [-] , J. Dostál [-] , D. Vodák [-] , J. Odehnal [-] , O. Matoušek [-]

ŽK: 69. J. Bareš , 81. M. Šmarda - 48. J. Schejbal , 69. D. Denk , 77. J. Němec .
Hráči zápasu: M. Šmarda - D. Vodák , J. Schejbal .
Místo: Předměřice. Počet diváků: 100. Rozhodčí: Mlynář Michal - VÍTEK Pavel, ŠEDIVÝ Michal.