--

--

Dašicím to doma nejde

9

Z pěti odehraných zápasů jich plné čtyři odehrála Sparta Dašice na domácím stadionu, výhodou to ovšem nebylo. Pouhý jeden získaný bod za remízu s přeloučským béčkem je zoufale málo. V dohrávaném povodňovém kole si všechny body odvezli po vítězství 2:4 fotbalisté Sokola Dříteč.

Těžký terén fotbalu nepřál

Na to, že se hrálo uprostřed týdne ve středu, dorazila slušná návštěva 71 diváků. Po zamračených dnech a silných deštích svítilo zase sluníčko, které bylo dobrou pozvánkou na okresní fotbal.

Odložený zápas z důvodu povodňové kalamity chtěla mít obě mužstva co nejdříve odehraný, což přineslo dvě nepříjemnosti. Jednak nebylo úplně jednoduché netradičně ve středu poskládat základní jedenáctku, několik omluvenek se tak trenérům sešlo na obou stranách. Druhou věcí, která poměrně dosti ovlivnila zápas, byl těžký, promočený trávník. Nutné však podotknout, že domácí udělali maximum, aby vytvořili regulérní podmínky pro odehrání utkání.

Náročný terén nesliboval nějak pěkný, kombinační fotbal a bylo to přesně tak. Byl to především boj, plný nepřesností a spousty nakopávaných balónů,

Dašice vstoupily do duelu mnohem lépe a vytvořily si několik výborných brankových příležitostí. Bolestí domácí Sparty je však koncovka, a tak byl jediný gól Radka Šprty z 18.minuty zákonitě málo - 1:0.

Hosté toho mnoho v prvním poločase nepředvedli a doslova vytěžili z minima maximum. Po pěkné kombinační souhře vyrovnal ve 23.minutě svým prvním soutěžním gólem v dresu Dříteče Polívka - 1:1.

Do vedení šla pak Dříteč ve 39.minutě, kdy snajpr Kušnír využil vysokého postavení brankáře Černohubého a dalekonosnou střelou ho dokonale překvapil - 1:2.

Kapitán hostů Radek Vrážel objektivně přiznal:

"Pokud by první poločas skončil 5:1 pro Dašice, nemohl by se nikdo divit. Domácí naštěstí pro nás neproměňovali šance a my jsme byli v zakončení efektivnější."

Na bod to nestačilo

Hostující Sokol, vědom si svého vedení, nastoupil do druhé půle s taktikou více podržet balón a pokusit se co nejdříve utéct domácím na větší rozdíl ve skóre. To se splnilo v 63.minutě, když se prosadil Bureš - 1:3.

V dalším průběhu to byla taková přelévaná, oba týmy měly pasáže, kdy si vytvořily dvě, tři gólovky, pak zase přišla sekvence hry, která svědčila protivníkovi.

Sparta bojovala i za nepříznivého stavu a byla za svou snahu odměněna zdramatizováním zápasu. Po závaru ve vápně prošel míč k úplně volnému Vajerovi a ten v 78.minutě dal domácím naději - 2:3.

Závěrečná desetiminutovka tedy přinesla ještě slušnou zápletku, Dašicím to ale nakonec alespoň k remíze nepomohlo. Dříteč cennou výhru jistila v 92.minutě kanonýrem Štefanem Kušnírem - 2:4. Ten si připsal již 8.gól v sezóně a je druhým nejlepším střelcem soutěže.

Sokol Dříteč
Radek Vrážel, kapitán: "Za vítězství jsem hodně rád, protože s takovými týmy jako jsou Dašice body potřebujeme sbírat. Úroveň dnešního utkání nebyla valná, s fotbalem to nemělo moc společného a naše tři body jsou hlavně ubojované."