--

Kometa z Nemošic narazila v Holicích

6. C. Ortega , 25. A. Kovařík , 66. J. Černý (p.) , 76. A. Kovařík - 74. L. Rydval
14

Doposud stoprocentní SK Nemošice poprvé okusily hořkost porážky, když na půdě holické rezervy podlehly 4:1. Zkušenost tak tentokrát zvítězila nad dravým mládím, dalšími dvěma góly k tomu přispěl probuzený kanonýr SK Holice Adam Kovařík.

Úvodní gól nesl rukopis Mexika

Velmi slušná divácká kulisa (120 diváků) byla zvědava na prozatímní kometu Okresního přeboru Pardubic - mladý tým Nemošic. Holická rezerva v čele s trenérem Nývltem si byla vědoma předností soupeře, a tak zněla taktika jasně. Důsledným napadáním od úvodního hvizdu dostat méně zkušeného soupeře pod tlak, při kterém přijdou chyby v rozehrávce.

Šlo to přesně podle zvoleného plánu. Již v 6.minutě se Holičtí ujali vedení, když se poprvé dokázala prosadit exotická posila v jejích řadách - mexický Saúl Ortega - 1:0.

Druhý gól v síti brankáře Vaculíka přišel v 25.minutě, když z učebnicového presinku kapitána Machatého gólově těžil Kovařík - 2:0.

Dvoubrankové manko notně zatřáslo sebevědomím nemošických hráčů, ti se jen těžko dostávali do správného tempa. Největší šancí hostů byl samostatný únik v 36.minutě, vyznamenal se ale brankář Kroutil.

Naději po gólu Rydvala rychle utnul Kovařík

Druhý poločas nabízel dva možné směry vývoje. Buď dají Holice třetí gól a bude hotovo, nebo se povede hostům snížit skóre a třeba i nastartovat obrat.

Spíše se ale naplňoval scénář číslo 1, domácí měli několik šancí, které jim ovšem klid nepřinesly. Kýžené zklidnění přišlo až v 66.minutě, kdy se z pokutového kopu nemýlil Jakub Černý - 3:0.

I za tohoto stavu ocenil trenér Zdeněk Nývlt soupeře:

"Chválím soupeře za snahu hrát fotbal i za nepříznivého stavu. Po třetí brance se zdálo být rozhodnuto..."

Úplně ale nebylo, v této fázi utkání převzali hosté otěže hry a zle dotírali na branku Kroutila. Přineslo jim to zasloužené snížení v 74.minutě, kdy po pěkném průniku Linhy přesně umístil střelu k tyči Rydval - 3:1.

Naděje Nemošic na zvrat trvaly ovšem pouhé dvě minuty, o slovo se totiž znovu přihlásil probuzený kanonýr Adam Kovařík, který svým druhým gólem v utkání stanovil konečné skóre na 4:1.

Holice po nevydařeném úvodu soutěže zdá se nabírají kurz vzhůru okresní tabulkou.

SK Holice B
Filip Záhrobský, hráč: "Jsme rádi za tři body a myslím, že mohu říct, že to byl zatím náš nejlepší výkon v sezóně."

SK Nemošice
Lukáš Rydval, autor jediné branky hostů: "Holice nás dnes porazily zaslouženě, i když jsme jim v tom pomohli školáckými chybami. Naše koncovka dnes byla žalostná, když jsme se nadechli po snížení na 3:1 a chtěli jsme s výsledkem ještě něco udělat, tak za dvě minuty bylo po čtvrtém gólu hotovo definitivně."