7.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2024-2025

--

--

Horažďovice si s Dobřany body rozdělily

23

Zápas dvou týmů, od kterých se čekal pěkný fotbal a spousta branek. Pěkný fotbal se sice ve Svéradicích hrál, na góly ale čekali diváci marně, a tak utkání skončilo bezbrankovou remízou.

Nováček soutěže posílený navrátivšími hráči, kteří si prošli i vyššími soutěžemi, od prvního zápasu jdou výkonnostně nahoru a s hosty z Dobřan, kteří prohráli poprvé minulé kolo s rezervou Rokycan, se očekával vyrovnaný zápas. Očekávání se nakonec výsledkově vyplnilo.

Zpočátku se oba celky hledaly, míče na mokrém podkladu hráčům často odskakovaly od nohou a z nepřesnosti se mohli jako první radovat hosté. V desáté minutě se dostal k míči ve vápně Radič, položil si obránce a kouli chtěl uklidit k tyči, nicméně Petržílka byl připraven. Domácí se ale od té doby dostávali více do hry, lépe kombinovali a ve 20. minutě dorážel do odkryté brány Mlnařík, jenže nohou se vytasil Volák. 1:1 na povedené zákroky, jenže domácí brankář byl od dalších do konce poločasu ušetřen. Zato Horažďovice ještě dvakrát do přestávky zahrozily, ovšem bez úspěchu. Jednou byl na přední tyči brankář připraven, později se po prodlouženém rohu zakončovalo na zadní tyči těsně vedle. Do kabin se tak odcházelo za bezbrankového stavu.

Po výměně stran pokračoval od obou mužstev od zadu zajištěný fotbal, který nutil spíše k delším balónům nebo křídelní hře. Pokusy hostů končily mimo tři tyče, zato domácí se do zajímavějších šancí dostávali častěji. Centry ze stran ale nebyly vyslyšeny, dobře se o ně starala defenzivní lajna kolem Tadeáše Mertla. Jak plynul čas, bylo zřejmé, že i tak celkem aktivní utkání může skončit bez branek, jenže v poslední desetiminutovce se mohlo stát spoustu věcí.

Ve vynikající šanci se objevil domácí kapitán, který pálil v úniku nahoru k přední tyči z pravé strany, ale gólman reflexivně vytěsnil míč do tyče a k dorážce se domácí nedostali. Na druhé straně se v 84. minutě po akci přes levou stranu dostal míč k osamocenému Danielu Mertlovi, jenže svůj pokus před zívající bránou z malého vápna poslal trestuhodně vedle. O minutu později byly v útoku opět Horažďovice a kapitán Boček tentokrát mířil Volákovi pod levou ruku, ale se štěstím si i s tímto pokusem dobřanský brankář poradil. V poslední minutě zápasu vyslal třetí z bratrů Mertlů za obranu Brabce, ale jeho šanci vychytal Petržílka. Stejný dobřanský hráč pak v nastaveném čase nešťastně tečoval dlouhý míč za svou obranu, tam se opět objevil Boček, který chtěl s brankářem hostů minisouboj šancí proměnit ve svůj prospěch, ale střelu na zadní tyč Volák zalepil. Závěrečná trma vrma před Petržílkem nakonec nepotkala střelu a sudí odpískal konec s výsledkem 0:0.

FK Horažďovice
Jan Boček, hráč: Do zápasu jsme vstoupili s tím, že chceme pokračovat v sérii výher. Prvních 20 minut prvního poločasu jsme z mého pohledu hodně váhali cokoli vymyslet dopředu, kazili jsme triviální přihrávky a dostávali se pod zbytečný tlak. Soupeř hrál hodně na míči, ale žádnou velkou šanci si nevytvořil. Poté jsme se trochu vzpamatovali a začali jsme se dostávat do šancí, z nichž dvě byly vyložené, ale bohužel jsme je neproměnili. Ve druhé půli už jsem nás viděl v té pohodě, v jaké hrajeme poslední tři zápasy. Soupeře jsme celý druhý poločas pustili snad jen do dvou větších šancí. Sami jsme měli obrovský tlak a vytvořili jsme si asi pět gólových příležitostí, ale bohužel jsme je k naší smůle neproměnili, včetně té, kdy jsem šel v 91. minutě sám na brankáře. Tato remíza je pro nás ztrátou, ale musíme se z toho poučit a bodovat naplno ve středu, kdy zajíždíme do Stříbra.

TJ Dobřany
Josef Kožíšek, trenér: Hrál se oboustranně nadprůměrný fotbal. Myslím, že to bylo vyrovnané utkání se šancemi na obou stranách. Jak oni, tak my jsme své příležitosti neproměnili, a myslím si, že tentokrát zápas po zásluze skončil spravedlivou remízou.

D. Petržilka [-] - J. Boček [-] , P. Janda [-] , R. Kába [-] , P. Klečka [-] (46. J. Pivnička [-] ) , A. Rojt [-] , T. Hnídek [-] , M. Mlnařík [-] , J. Motl [-] , T. Pančenko [-] (80. Š. Urban [-] ) , A. Faltys [-]