3.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. D, 2024-2025

--

Dobrá Voda uhájila domácí tvrz, Studená dále čeká na první bod

57. D. Serbin (p.) , 78. T. Lindourek (vl.) , 79. M. Šimánek , 84. D. Serbin
21

Před začátkem zápasu proti sobě stály dva celky, které první zápas prohrály. Dobrá Voda podlehla venku nováčkovi z Hrdějovic a Studená nestačila na zkušený Horní Žďár. Bylo tak jasné, že oba týmy budou chtít urvat tři body pro sebe.

Převaha domácích v gól nevyústila

Síla obou týmu byla znát a i přes to by se dalo říct, že lehce navrh měli domácí. V první půli se dobrovodští snažili hrát na míči a vypracovat si šance pomocí postupné kombinaci. Na druhou stranu Studená se snažila kompaktně bránit a hrozit z protiútoků. Nicméně útočně snažení obou týmů vešlo vnivedž a do kabin se šlo za bezbrankového stavu.

Penalta rozhodla

V druhém poločase obrany mírně povolily a oba týmy si vypracovaly hned několik slibných šancí. Borci ze Studené trefili tyč a břevno a dobrovodský útočník Serbin taktéž trefil tyč. Nicméně první branka padla až po tom, co byl v pokutovém území zfaulovám dobrovodský Filip Novák a pískala se penalta. Tu s přehledem proměnil Dmytro Serbin, 1:0. Tato branka zarazila do obrany hostí klín, který přispěl úbytku stávající pevnosti. V 78. a 79. minutě se skóre dvakrát měnilo ve prospěch domácích, a to když si do vlastní brány balon srazil Lindourek a dále zvýšil Marek Šimánek, 3:0. Hřebíček do rakve pro borce ze Studené zarazil v 84. minutě druhou brankou v zápse Serbin, který pečetil na konečných 4:0.

SK Dobrá Voda
Filip Novák (kapitán): “Do zápasu jsme šli s tím, že chceme hrát aktivně, hlavně na míči, a to se nám také velkou část zápasu dařilo. Nicméně na začátku druhého poločasu jsme měli štěstí, když nám dvakrát zazvonila branková konstrukce, nakonec jsem ale rád, že jsme to zlomili. Po druhém gólu jsme se uvolnili a už jsme si to v klidu dohráli. Nakonec bych rád pochválil hosty, myslím si, že odehráli dobré utkání.”

F. Tůma [-] - J. Šteyer [-] (76. P. Hoffmann [-] ) , L. Janů [-] , M. Šimánek [-] , D. Hric [-] , J. Baštář [-] , D. Serbin [-] , P. Choboda [-] , F. Novák [-] , A. Novák [-] (46. J. Tomandl [-] ) , J. Štorek [-]