12.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2024-2025

--

Rezerva Hluboké padla! Volyně slaví cenné vítězství

68. V. Chvosta , 73. F. Dlouhý (p.)
26

Nedělní odpoledne bylo na půdě týmu z podzámčí ve znamení fotbalu. Ke šlágru kola totiž dorazila Volyně.

S nulou

Na půdě domácí Hluboké nad Vltavou si přítomní diváci počkali na první gólový moment až do 68. minutě, ve které se prosadili hosté. Slavoj poslal do vedení střelec Václav Chvosta, který využil milimetrové přihrávky v podání Hájka a svým sedmým gólem v letošní sezoně překonal brankáře Šmrhu. O pět minut později navíc přišel další důležitý moment utkání, když po faulu na Chvostu nařídil sudí Ryklík pokutový kop ve prospěch Volyně. K míči se postavil František Dlouhý, který zvládl tíhu daného okamžiku a přesně umístil míč mimo dosah brankáře domácího brankáře. V závěrečných minutách sice domácí vrhli všechny své síly do útoku, proti kontaktní brance však stál pevný obranný blok v čele s brankářem Mrázem, který v závěru utkání předvedl, proč patří k nejlepším brankářům soutěže.

Volyně tak nakonec vyloupila půdu týmu z podzámčí a po výsledku 2:0 získala tři body, které posunuly Slavoj na dělené první místo. Naopak Hluboká nad Vltavou zapsala svou druhou porážku v letošní sezoně. V příštím kole zajíždí tým z podzámčí do Vacova, Volyně přivítá naopak sedlický Sokol.

TJ Hluboká nad Vltavou B
TJ Hluboká nad Vltavou: Doplníme...

SK Slavoj Volyně
Jiří Raba - vedoucí mužstva: V prvním poločase byli více na balónu domácí hráči. My hráli více na rychlé protiútoky. V obraném bloku jsme dobře uzavírali prostory a domácí jsme nepustili do žádné větší šance, ale my jsme si toho také moc nevytvořili. Když už se nám podařilo a Václav Chvosta postupoval sám na branku byl zastaven sporně odmávaným ofsajdem. Ve druhém poločase se pokračovalo ve stejném duchu. Až v 68. minutě Petr Hájek našel průnikovou přihrávkou Václava Chvostu a ten domácím obráncům utekl a svůj únik skvěle proměnil. O pár minut později v 73. minutě byl nařízený pokutový kop po faulu na Václava Chvostu a pojišťovací branku vstřelil Dlouhý. V závěrečných minutách jsme přestáli tlak domácích i díky famóznímu zákroku Mráze.

M. Šmrha [-] - Z. Kodad [-] , M. Otepka [-] (84. K. Havlík [-] ) , J. Sulek [-] , T. Křiváček [-] - F. Dědina [-] , T. Tauber [-] , T. Kučera [-] , T. Křiváček [-] (85. M. Vaniš [-] ) - J. Řídel [-] (86. J. Pouzar [-] ) , J. Novák [-] -

T. Mráz [-] - V. Chvosta [-] , P. Hájek [-] , D. Pikolon [-] (27. Z. Martan [-] ) , J. Chvosta [-] , A. Mack [-] (76. V. Janoušek [-] ) , P. Pubal [-] , K. Hájek [-] , F. Dlouhý [-] , R. Carda [-] , J. Peterka [-] (64. P. Kubačka [-] )

ŽK: 72. T. Tauber , 88. T. Kučera - 22. R. Carda , 40. V. Chvosta , 79. F. Dlouhý .
Hráči zápasu: V. Chvosta .
Počet diváků: 86. Rozhodčí: RYKLÍK Filip - STUDENÝ Josef, HORA Karel.