5.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2024-2025

--

Hluboká poprvé padla! Narazila v Chelčicích

65. J. Pícha (p.) , 73. V. Pícha , 85. J. Pícha
23

Nováček z Hluboké nad Vltavou poprvé padl! V neděli nestačil v rámci pátého kola na Chelčice, které si připsaly velmi důležité vítězství.

Píchové řádí

O osudu nedělního utkání rozhodl až druhý poločas. Rezerva Hluboké si sice v prvním dějství vytvořila několik dobrých šancí, domácí však podržel mladý brankář Nicolas Rottbauer. Poprvé se tak skóre v utkání měnilo až po hodině hry, konkrétně v 65. minutě. Situace v pokutovém území Hluboké vyústila v pokutový kop, který nařídil hlavní rozhodčí Marek Mráz. K penaltovému puntíku se postavil Jan Pícha, který zachoval chladnou hlavu a s přehledem překonal brankáře Šmrhu.

Inkasovaná branka ovšem nebyl jediný problém, který Hlubokou postihl. Během přerušené hry byl za své výroky vyloučen Jan Novák a hosté tak museli dohrávat zbytek utkání o deseti lidech. To byla voda na chelčický mlýn, který opět udeřil v 73. minutě, kdy se prosadil Václav Pícha. Hosté se pokusili o zázrak, domácí si ovšem šli za svými třemi body. Definitivní pojistku tak přinesla 85. minuta, kdy se podruhé v utkání prosadil Jan Pícha.

Chelčice tak v nedělním zápase zvítězily poměrem 3:0 a staly se tak prvním týmem, který porazil nováčka z Hluboké.

FK Chelčice
Jaroslav Křenek - hráč: Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas. Hluboká je podle mě jeden z aspirantů na postup. První poločas přinesl několik šancí na obou stranách. Nás podržel skvělými zákroky mladičký Rottbauer v bráně, který měl těžkou premiéru. I druhý poločas přinesl pohledný fotbal. Vybojovali jsme penaltu, kterou s jistotou proměnil Honza Pícha. Hosté pak šli po červené kartě do deseti a my přidali ještě dvě branky. Chtěl bych ocenit výkon celého mužstva, který předvedl velkou bojovnost a nasazení.