5.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2024-2025

--

--

Zdíkov vynuloval Netolice a slaví další tři body

22

Nováček ze Zdíkova přivítal v sobotu na domácí půdě Netolice, které chtěly rychle zapomenout na domácí porážku s Kozlíky z Vlachovs Březí.

S nulou

Utkání ve Zdíkově nabídlo zajímavé utkání, které přinášelo míč zejména na kopačky hostujících hráčů. Držení míče však není to podstatné a poté, co Netolice nevyužily své šance, tak přišli na řadu domácí. První branku vstřelil Zdíkov ve 35. minutě, kdy patnáctiletý mladíček Vondráček našel v pokutovém území volného Silvestra Schwarze, který na nic nečekal a povedenou střelou překonal brankáře Šandu.

Hosté tak měli ve druhém dějství jasný cíl a to snahu vyrovnání. Jenže Netolicím chybělo i pověstné štěstí, a tak brankář Švarc společně se svými obránci odolal veškerým hostujícím šancím. Naopak na druhé straně přišla v 82. minutě pojistka tříbodového vítězství. Domácí zahrávali standardní situaci, ve které Pešek posunul míč na Švarc, jenž vybídl ke skórování Zdeňka Daňka, jehož hlavička zapadla přesně do sítě.

Hosté už na dvoubrankové manko nedokázali zareagovat a Zdíkov si tak nakonec připsal druhé tříbodové vítězství ve své nováčkovské sezoně v 1.B třídě skupiny B. Naopak Netolice budou chtít na tuto porážku co nejrychleji zapomenout a o další body zabojují "Buchtáři" na Hluboké.

TJ Sokol Zdíkov
Sokol Zdíkov - Facebook (Silvestr Schwarz): Utkání se hodnotí velmi dobře. V každém poločase jsme vstřelili po jednom góle. První padl v 35. minutě, kdy teprve patnáctiletý Vojta Vondráček krásnou přihrávkou našel na vápně Silvestra Schwarze, který podél gólmana vstřelil branku. Druhý gól jsme přidali před koncem utkání v 82. minutě. Branka padla po secvičeném signálu, kdy standardku rozehrával Pešek na Švarce a ten předložil balon na osamoceného Zdeňka Daňka, v tu chvíli nejmenšího hráče na hřišti, a ten hlavou zakončil přesně. Hosté měli celý zápas více míč na svých kopačkách. Jejich taktika dlouhých nakopávaných balonů na své rychlé útočníky jim vydržela celých devadesát minut. Měli několik slibných momentů, nejvíce byli blízko gólu po nenápadné střele Fišera, která orazítkovala břevno. Ze tří bodů máme velkou radost i proto, že nám moc lidí nevěřilo

1. FC Netolice
Martin Sklář - asistent trenéra: Dlouho, ještě velmi dlouho, ve mně bude přetrvávat hořká pachuť ze zájezdu našeho ansámblu na prkna, co znamenají kraj (1.B-7.Liga SK. B), do Zdíkovského TJ Sokola. Naše ochotnické divadlo, jehož jsem momentálně principálem se jalo dobývat zdíkovskou velmi oslabenou tvrz. Za přidělené role v této hře samozřejmě plně zodpovídám. Jsem však velmi zklamán, jak určení protagonisté přistoupili ke ztvárnění rolí v dané hře o dvou dějstvích. Co se týká prvního dějství, tak zhruba ve dvou třetinách se drželi daného scénáře, ale pak se vážná hra převrátila ve frašku s prapodivnou zápletkou 1:0. V přestávce před druhým dějstvím mi přišlo, že soubor 1.FC Netolice chce znovu vklouznout do ztracených rolí, tudíž dostát velkým hereckým obratům, jak autor vyžaduje! Omyl!!! Druhé dějství se odehrávalo ve ještě větší tragikomické až naivní letargii 2:0. Je mi velmi líto, že jsme ztratili to nejjednodušší brankové zakončení, které by stačilo ke zdárnému výsledku v utkání (jakémkoli). Záměrně hovořím v množném čísle, a ne poukazují na lepší či horší výkon jednotlivců! Jsme přeci jedna parta!!! Za herecký výkon Našich herců se velmi omlouvám. TJ Sokolu Zdíkov přeji mnoho fotbalových zážitků.

L. Švarc [-] - J. Randák [-] , V. Šuba [-] , J. Pešek [-] , J. Mirvald [-] (80. M. Vondráček [-] ) - V. Vondráček [-] (76. K. Nový [-] ) , Z. Daněk [-] , J. Vozandych [-] , P. Švarc [-] , R. Podskalský [-] - S. Schvarz [-] (88. M. Roučka [-] )

P. Šanda [-] - M. Raušer [-] (64. V. Ficl [-] ) , J. Lukáš [-] , D. Reindl [-] (83. J. Baloušek [-] ) , P. Fux [-] , P. Borovka [-] , V. Fišer [-] (90. D. Jíra [-] ) , M. Baloušek [-] , J. Šustr [-] (58. . Návara [-] ) , V. Plojhar [-] , F. Rokůsek [-]

ŽK: 30. S. Schvarz - 30. J. Lukáš , 67. V. Plojhar .
Hráči zápasu: S. Schvarz .
Počet diváků: 71. Rozhodčí: BRODSKÝ Ondřej - DUŠEK Jakub, PLUHAŘ Marek.