18.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2023-2024

--

Souboj rezerv rozhodl Goretki

40. A. Goretki (p.) , 73. A. Goretki
16

Kaplická rezerva se v dalším utkání představila na hřišti rezervy roudenské. Favority byli domácí Malšané.

První gólovku měli ovšem hosté. Už v páté minutě zápasu kapitán Kolek vybojoval míč pro Hranchaka, který se ocitl sám před brankářem, ale Hošnu překonat nedokázal. Roudenští kontrovali střeleckým pokusem Michálka, Schneider míč bez větších problémů kryl. V jedenácté minutě měl slibnou příležitost domácí Budín, který si naběhl na kolmou přihrávku, z levé strany vyslal křížnou střelou, ta však mezi tři kaplické tyče nesměřovala. Roudenští měli míč častěji na svých kopačkách, ale Kapličtí měli své možnosti na skórování. V devatenácté minutě na pravé straně Behman uhrál několik soubojů, přihrál rozběhnutému Hranchakovi, který si to namířil do vápna, střelu pod břevno vytáhl Hošna na rohový kop. V polovině prvního poločasu na druhé straně na přízemní centr z levé strany nedosáhl před brankou skluzující Goretki. O několik minut později už se domácí „áčkař“ Goretki dostal k hlavičce opět po centrovaném balónu z levé strany, ale Schneider byl pozorný. Poté pokoušel střelecké štěstí roudenský Budín, střela zpoza vápna skončila nad břevnem kaplické svatyně. Po půlhodině hry mohli bezbrankový stav změnit Spartakovci. Rychlý protiútok hostů, po pravé straně zatáhl balón Popov, zpětnou přihrávkou oslovil ve vápně volného Fejtka, jeho zakončení po zemi však bylo slabé a míč skončil v Hošnových rukavicích. O pět minut později Kapličtí tentokráte útočili zleva. Meita vyslal do úniku Bártu, ten se dostal až na hranici vápna, zvolil zakončení po zemi, to však postrádalo větší přesnost i razanci. Za neproměněné šance byli Kapličtí potrestáni. Ve čtyřicáté minutě fauloval ve vápně Kuchař Goretki a sám faulovaný Artur Goretki penaltu s přehledem proměnil – 1:0. Po prvním poločase byli o gól spokojenější domácí. V úvodní čtvrthodině druhého dějství se třikrát do zakončení dostali hosté. Po rohovém kopu střílel po zemi Kuchař, Hošna byl u své pravé tyče včas. V 58 minutě po Kolkově přihrávce neprostřelil bránícího soupeře Hranchak. Krátce na to střílel zpoza vápna nad branku Bárta. Gólovou pojistku mohli v dalších minutách přidat Roudenští. Aktivní byl především Goretki, který se dostal dvakrát do zakončení po rohových kopech. Nejprve došlo k opakovanému centru z pravé strany, Goretki střílel bez přípravy, ale bránu Spartaku přestřelil. Nedlouho poté rohový kop z levé strany, po centru Budína hlavičkoval Goretki mimo. V polovině druhé půle měli hosté gólovku na srovnání stavu. Z čista jasna se sám před gólmanem ocitl Bárta, trefil však jen Hošnu do hlavy a skóre se neměnilo. Když se střelecky neprosadili hosté, přidali druhý gól Malšané. Po chybě brankáře Schneidera, předložil míč Budín do snadné pozice Arturu Goretkimu, který pohodlně skóroval – 2:0. Výhru mohl po několika minutách pečetit střídající Masák, ale Schneidera překonat nedokázal. Kaplický gólman pak dlouhým pasem vybídl do úniku Bártu, ale ze slibně vyhlížející příležitosti se ani v tomto případě gólově neurodilo. Domácí zvítězili zaslouženě, protože se dokázali prosadit v koncovce. Spartakovci prohráli se vztyčenou hlavou. Při lepší koncovce nemuseli ze zápasu odejít poražení.

Zaslal Libor Granec

TJ Malše Roudné B
Filip Schneider (brankář): Zapas v Roudném se nám výsledkově nepovedl. Předvedena hra nebyla nejhorší, dostávali jsme se do šanci, bohužel je nedokážeme proměnit a pak soupeři darujeme dva góly, první po zbytečně penaltě, druhy po moji chybě v rozehrávce. Další zapas nás čeká doma s Olešnici a doufám, ze ho zvládneme za tři body.

TJ Spartak Kaplice B
Michal Rybák (trenér): „Od začátku utkání jsme byli častěji na míči a daleko více ve hře než soupeř. V prvním poločase jsme se však moc do velkých šancí nedostali, jen jsme měli pár střel z větší vzdálenosti nebo naše snaha končila na dobře bránících hráčích Kaplice. Naopak Kapličáci hráli na brejky a ty nám dělaly problémy. Ve 40. min. jsme se dostali do vedení, když penaltu na sebe samého proměnil Goretki. Ve druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil, my měli více míč na kopačkách, hráli jsme trpělivě, dostali se i do pár šancí, ale přidat další branku se nám podařilo vstřelit až v 70. min. opět Goretkim. Kaplice ve druhém poločase pořád spoléhala na brejky a pár nebezpečných šancí si vytvořila, největší zlikvidoval Hošna. Podařilo se nám vyhrát již ve čtvrtém zápase v řadě. Kaplice ale nehrála úplně špatně a své šance si taky vytvořila. Teď nás čekají Trhové Sviny B a poté doma Lhenice, žádné jednoduché zápasy, ale věřím, že je zvládneme.“

Š. Hošna [-] - Š. Kalina [-] (59. Š. Masák [-] ) , R. Jinšík [-] (66. D. Hrouda [-] ) , P. Volák [-] (62. A. Stankay [-] ) , P. Vařil [-] - M. Michálek [-] (46. O. Hlávka [-] ) , L. Skála [-] , J. Tomášek [-] , A. Goretki [-] - M. Benda [-] (21. V. König ml. [-] ) , F. Budín [-]

F. Schneider [-] - F. Bárta [-] , O. Hranchak [-] (76. F. Lang [-] ) , V. Kuchař [-] , O. Janoušek [-] (61. M. Lhotský [-] ) , Z. Kolek [-] , N. Popov [-] , A. Meita [-] , I. Presniakov [-] , J. Fejtek [-] (64. J. Kaňka [-] ) , D. Behman [-]

Počet diváků: 100. Rozhodčí: Kaštánek Libor - SMOLA Martin, HRUŠKOVÁ Katka.