15.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. A, 2023-2024

--

--

--

--

Borku se úvod jara nepovedl. Po brzkém gólmanově vyloučení následovala hostující kanonáda

24

První poločas skončil nevídaným skóre 2:7! Greguš zazářil čtyřmi brankami.

Borek doma přivítal fotbalisty Kamenného Újezdu a šlo tak o souboj týmů ze spodu tabulky. Domácí vstoupili do utkání aktivně a v 6.min se ujali vedení. Poprvé se v boreckém dresu střelecky prosadila nová zimní posila Karel Holzepl a byla to střela parádní z trestného kopu 1-0. Vedení domácím však vydrželo jen dvě minuty, když jsme propadli v obraně a šanci hostů ještě chytil M. Michal, s následnou dorážkou už nemohl nic dělat 1-1.

Zlomový moment utkání přišel v 16.min, kdy M. Michal fauloval hostujícího útočníka před vápnem a byl vyloučen. Do branky tak musel Josef Endlicher a hned čelil trestnému kopu hostů. Ten proměnil svým prvním gólem J. Greguš a poslal hosty do vedení 1-2. Celá hra domácích se rozpadla a po další chybě v 17.min šli hosté do vedení 1-3. Borek to nevzdával a i v deseti snížil na 2-3 V. Baščevan. Následně mohl vyrovnat O. Hanžl, ale hostující gólman s námahou vyrazil na roh. To byl asi další zlomový moment, protože následně hosté přidali další gól a definitivně tak zlomili odpor domácích. Poločasové skóre se pak zastavilo až na hrozivých 2-7. Druhý poločas se už dohrával jen z povinnosti a po další chybě hosté upravili na konečných 2-8.

Autor: Radek Horejš

FK Borek
Radek Horejš: Do utkání jsme vstoupili dobře a také se ujali vedení. Pak jsme ale hostům darovali vyrovnání a po následném vyloučení dělali jednu chybu za druhou a soupeři tak utkání strašně usnadnili. Absence gólmana byla pro nás zlomová.