21.kolo, Jihočeský | Krajský přebor , 2023-2024

Jiskra rozhodla o vítězství nad Spartakem v úvodu druhého poločasu

22

Druhé nedělní utkání se odehrálo v Třeboni, kam zamířil trhovský Spartak.

Ach ten začátek!

Jako první se v šanci objevili hráči Spartaku, které však od gólové radosti zastavil brankář Kopecký. Na tahu tak byli domácí a v 19. minutě otevřel skóre utkání Jakub Vrána, který si našel odražený míč po rohovém kopu a překonal brankáře Brůhu. Třeboň se rychle snažila přidat druhou branku, proti však byla hostující obrana, která držela naděje Spartaku na body.

O osudu utkání tak rozhodly první minuty druhého poločasu, ve kterých Třeboň hned dvakrát udeřila. Rychlé kombinace zakončil úspěšně jak Martin Průcha, tak i kapitán Jan Matoušek. Trhové Sviny už nedokázaly na tyto dva slepené góly zareagovat a branka střídajícího Milana Fatura v samotném nastavení už pouze korigovala konečný stav utkání.

Třeboň tak zvítězila poměrem 3:1 a nadále se tak drží v boji o druhé místo.

TJ Jiskra Třeboň
Karel Bicenc - trenér: V začátku utkání měl soupeř obrovskou šanci, ale Kopecký tomu zabránil. Vytvořili jsme si několik gólových šancí, ale neproměnili je. V 19. minutě jsme si pomohli rohovým kopem, kdy si odražený míč našel Vrána a otevřel skóre na 1:0. Dobývali jsme obranu Trhových Svinů, ale do poločasu se nám další branka nepodařila vstřelit. Ve druhém poločase jsme dali rychlé dva góly Průchou a Matouškem, vždy po pěkné kombinaci. V 52. minutě bylo po zápase. Jsem rád, že jsme tyto góly dali tak brzy po poločase a mohli pošetřit síly na středeční utkání s Hlubokou. Hru jsme měli pod kontrolou. V nastavení jsme dostali gól z protiútoku a zápas byl poté ukončen. Chválím celý tým.

J. Kopecký [-] - J. Zavadil [-] (72. J. Schneider [-] ) , P. Tůma [-] , M. Pánek [-] , J. Vrána [-] , J. Kubata [-] , K. Bicenc [-] (72. J. Vranovský [-] ) , L. Hromádka [-] , M. Průcha [-] (89. J. Meškan [-] ) , F. Radosta [-] , J. Matoušek [-]