7.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2023-2024

--

Tuchoraz nakonec podlehla doma Libodřicím až na penalty!

32. A. Vosecký (p.) , 90. J. Pokorný - 25. M. Pánek , 83. M. Pánek
9

Kometa letošní sezony Tcuhoraz přvítala doma rozjeté Libodřice. Spíše bojovné utkání přineslo několik zajímavých šancí, které po devadesáti minutách rezultovaly v remízové skóre, a tudíž penaltové vyvrcholení tohoto zápasu, ve kterém byl úspešnější hostující tým Libodřic. Jak se zápas vyvíjel?

Úprky na brankáře, či penalta v závěru půle

Vstup do zápasu vyšel lépe hostujícímu týmu trenéra Adama Baška. Prvních pět minut okořenily dva samostatné úniky hračů Libodřic, které však, bohužel pro ně, brnakou neskončily. Hra se poté vyrovnala. Tuchoraz hrozila především ze standardních situací, které patři k jejich největším přednostem. Ale přeci to byl tým Libodřic, kdo vstřelil první gól zápasu. Ve 25. minutě se trefil hostující kanonýr Pánek a poslal Libodřice do vedení.

Ve 32. minutě však došlo k vyrovnání skóre. Domácí kopali penaltu, kterou dokázal proměnit Vosecký a rázem na výsledkové tabuli svítilo 1:1.

Více branke diváci v první půli neviděli a do kabin se tak šlo za stavu 1:1.

Střídající Pokorný hrdinou

Druhý poločas pokračoval se stejném trendu jako ten první. Vyrovaná, tvrdá hra na obou stranách. Když už zápas spěl do penalt, přispěchal hostující tým se vstřelenou brankou. V 83. minutě se totiž podruhé v zápase trefil střelec Pánek a poslal svůj tým znovu do vedení. Libodřičtí už si téměř mnuli ruce za vítězství 2:1, když přišel tvrdý direkt v podobě vyrovnání skóre. V poslední minutě se totiž trefil střídající Pokorný a poslal tak zápas do penalt.

Penaltová loterie

Penalty lépe zvládli hosté a odváží si tak o bod více než soupěř.

FC Tuchoraz
Trenér Tomáš Liga: Pro nás velmi nepovedené utkání. Nevyužili jsme vyložené šance a naopak soupeř trestal naše chyby. Hodně rychle jsme se přizpůsobili hře soupeře a místo fotbalu byla vidět kopaná. Za mě nejhůře odehraný zápas z naší strany. Je to škoda a musíme na tom pracovat.

FK Libodřice
Trenér Adam Baško: Byla to těžká práce. Během prvních pěti minut jsme šli dvakrát sami na bránu, ale branku bohužel nedali. Hra byla poté vyrovnaná a soupeř hrozil hlavně ze standardek. Když jsme se dostali do vedení, tak jsme vyrobili smolnou penaltu, ze které soupeř vyrovnal. I druhý poločas byl vyrovnaný a hrálo se důrazně na obou stranách. Nám se podařilo chvíli před koncem vstřelit branku a vypadalo to, že si odvezeme všechny body. Bohužel z nenápadné střely z trestného kopu asi ze 40 metrů soupeř těsně před koncem srovnal. Penalty jsme zvládli a máme dva body. Škoda, že jsme o vítězství přišli takovým gólem v úplném závěru, ale takový je fotbal. Celkově zápas byl hlavně bojovný. Tuchoraz má velice houževnaté a fyzicky velice dobře připravené mužstvo

FC Tuchoraz
M. Beran [-] - A. Vosecký [-] (46. J. Pokorný [-] ) , J. Votoček [-] , P. Šafář [-] , D. Borovička [-] , A. Jochlík [-] , M. Vostrovský [-] (62. V. Vopařil [-] ) , M. Hozman [-] , A. Kliment [-] , J. Flieger [-] , L. Kadeřábek [-]

P. Skočdopole [-] - M. Pánek [-] , J. Košík [-] , M. Matějka [-] (46. D. Strejček [-] ) , M. Hovorka [-] , J. Kovařík [-] , L. Pohanka [-] , V. Patočka [-] , P. Batelka [-] , V. Dittrich [-] , F. Šafránek [-]

ŽK: 58. J. Flieger , 90. J. Votoček - 19. J. Košík , 32. V. Patočka , 82. P. Batelka , 90. F. Šafránek .
Počet diváků: 90. Rozhodčí: TRUMPUS Zbyněk - ŠIMŮNEK David (N), MLÁZOVSKÝ David (N).