13.kolo, Pardubický | Pardubice | Okresní přebor , 2023-2024

--

--

--

12

Sokol Rohoznice navázal na poslední úspěchy v Srchu a s Újezdem a po výhře 1:2 si odvezl ze hřiště TJ Sokol Chvojenec plný počet bodů. Hosty táhnou zejména góly Filipa Petránka a Antonína Spěváka, oba jsou mezi deseti nejlepšími střelci letošního okresu. Chvojenec si bude muset na první vítězství na vlastní půdě počkat až na jaro.

Petránek ukázal směr

Solidní návštěva 90 diváků byla zvědavá, zda se domácí Chvojenec konečně doma prosadí za plný počet bodů. Jak chutná výhra doma totiž letos dosud fotbalisté týmu, který ještě loni hrál 1.B třídu, nepoznali.

Těžký podmáčený terén signalizoval, že kombinační fotbal nebude hrát prim, naopak bude rozhodovat bojovnost, nasazení a vůle. Po většinu prvního poločasu se Rohoznice prezentovala jako aktivnější tým, vytvořila si více příležitostí.

Jednu z nich přetavil v důležitý úvodní gól útočník Petránek, když si v 11.minutě příliš dlouho dávali přednost s odkopem domácí obránci - 0:1.

Filip Petránek vstřelil již 8 branek a je aktuálně nejlepším střelcem svého chlebodárce.

Chvojenec sázel na pevnou defenzívu, ze které by rád podnikal rychlé zteče Zahradníkovy branky. To se ale domácím díky pozorné obraně hostů a vlastní nepřesnosti nedařilo.

Naopak Rohoznice mohla přidat druhý gól do šatny, to by ale musel v 45.minutě naložit se svou šancí lépe Malinský.

Snížení Centnera přišlo pozdě

Ve druhém poločase byla očividná snaha Chvojence alespoň srovnat nepříznivý stav utkání. Několikrát se po chybné rozehrávce hostů dostali domácí do přečíslení, bohužel řešení těchto situací nebylo efektivní.

Hosté mohli dvakrát rozhodnout díky Petránkovi, toho ale v obou případech vychytal brankář Pavlíček. Přesto se nakonec Rohoznice druhé branky dočkala, když v 74.minutě využil svou výbornou kopací techniku Spěvák a levačkou z přímého kopu zvýšil na 0:2.

Antonín Spěvák tak nezůstává pozadu za Petránkem a letos už vsítil 7 branek.

Domácí to sympaticky nevzdávali a za svou snahu byli odměněni. V 87.minutě vznikla ve vápně po rohu skrumáž, ve které se nejlépe zorientoval kapitán Centner - 1:2.

Na vyrovnání a zisk alespoň jednoho bodu už ale nebyl čas. A to mohl ještě pojistku hostů přidat Zezulák, který ale v nastavení minul prázdnou bránu.

Chvojenec tak ani v šestém podzimním utkání nepotěšil své fanoušky výhrou a na tu první domácí si bude muset počkat až do jara.

Sokol Chvojenec
Dominik Čáň, útočník: "Dnes nás srážela naše nepřesnost, kdy jsme hlavně v útočné fázi neřešili celou řadu slibných akcí vůbec dobře."

M. Pavlíček [-] - P. Ehl [-] , D. Čáň [-] , D. Nechvíle [-] (20. T. Richter [-] ) , F. Zbudil [-] , L. Zbudil [-] , M. Skutil [-] , V. Černý [-] , M. Centner [-] , Z. Mach [-] , M. Vávra [-]

Sokol Rohoznice
M. Zahradník [-] - M. Mlynka [-] , P. Ryšavý [-] (88. J. Buchta [-] ) , A. Spěvák [-] , S. Školník [-] , P. Zezulák [-] , V. Malinský [-] (66. J. Říha [-] ) , F. Petránek [-] , J. Štěpánek [-] , P. Šmaha [-] , J. Skoupý [-]

ŽK: 21. F. Zbudil , 36. L. Zbudil - 38. P. Zezulák , 50. J. Skoupý , 63. V. Malinský .
Počet diváků: 90. Rozhodčí: URBANEC Nathaniel - ŠKOLOUT František, KOBERA Matěj.