12.kolo, Plzeňský | Plzeň - Město | Okresní přebor , 2023-2024

--

--

--

--

Gólový uragán v úvodních dvaceti minutách vyšel o krok lépe Černicím, které už vedení po zbytek zápasu nepustily

14

Černice prožívají po špatné loňské sezoně daleko klidnější ročník, ve kterém se blíží medailovým pozicím. Dobrou formu chtěli potvrdit i na Letné. Týmy se v prvním poločase rozhodly svého soka přestřílet. Úspěšněji z toho vyšli hosté, kteří už vedení ve druhém poločase jen navýšili.

Černice se tak trochu nepozorovaně blíží k třetímu místu. Svůj postup tabulkou vzhůru chtěli potvrdit na Letné, která se tabukou naopka propadá. A byli to hosté, kdo načali divoký první poločas. Domácí začátek vůbec nezachytili a v 5. minutě prohrávali po brance Mastného. Prakticky po rozehrání bylo v táboře hostů ještě veseleji, když se poprvé v zápase trefil Kuncl. Ten samý hráč se prosadil i v 13. minutě a dovršil pro hosty skvostný úvod. Černice, zřejmě trošku uchlácholeni výsledkem pak ale domácím nabídli možnosti na snížení, kterou v 18. minutě využil Žák a chvíli poté i Petr Sýkora. Kdybyste si říkali, že už je to dost událostí i na celý zápas, tak jsme stále jen ve 20. minutš zápasu. Tempo střílení branek pak trochu opadlo, aby se týmy mohly znovu předvést před odchodem do šaten. Ve 43. minutě utekl Oncea a zajistil hostům znovu dvoubrankové vedení. Podobně jako na začátku utkání i na jeho konci ale domácí rychle reagovali, když hned vzápětí upravil poločasové skóre na 3:4 Petr Sýkora

Oba trenéři určitě měli v kabině svému týmu co říct. Obranná fáze Letné i Černic doslova hořela, ale nestranný divák si určitě přišel na své. Slova trenéru si hráči vzali k srdci a na rozhodující branku se dlouho čekalo. Letná se těžko dostávala do obranného bloku Černic, které se snažily vyrážet do rychlých protiútoků, ze kterých také často hrozily. Nakonec přidal pojistku na tři body pro hosty až v 80. minutě střídající Majerník.

TJ Sokol Plzeň - Černice B
Václav Nesnídal, trenér: Do zápasu jsme nastoupili aktivně a k údivu všech jsme za patnáct minut vedli 3:0. Pak jsme ale začli dělat chyby a za nedlouho to bylo 3:2. Naštěstí jsme z rychlého protiútoku opět zvýšili na 4:2, abychom vzápětí dostali gól na 4:3. O poločase byla v kabině ostrá diskuze a ve druhém poločase už jsme soupeře k ničemu nepouštěli a z několika dalších našich šancí jsme přidali pátý gól.