11.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. B, 2023-2024

--

--

--

--

Chanovice schytaly v Měcholupech těžký debakl. Domácí se radovali hned jedenáckrát!

12. K. Veselka , 26. V. Kaas , 41. P. Javorský , 49. T. Jandečka , 55. S. Bečka , 59. D. Bálek , 60. D. Kotlan , 70. D. Bálek , 73. D. Bálek , 77. V. Kaas , 88. S. Bečka
16

Měcholupy deklasovaly v 11. kole Chanovice 11-0. Hosté sice zajížděli na hřiště soupeře oslabení o několik klíčových hráčů základní jedenáctky, ale takový výsledek čekal asi jen málokdo. Ve 49. minutě obdržel hostující Šiška červenou kartu a poté domácí vygradovali výborný výkon z prvního poločasu ještě dalšími osmi góly. Měcholupy mají z posledních tří utkání respekt budící skóre 23-0, zatímco Chanovice přišly o pětizápasovou neporazitelnost.

První poločas v režii domácích

Měcholupy byly od úvodního hvizdu aktivní, přesnou kombinací přehrávaly soupeře a poměrně snadno se dostávaly do vyložených šancí. Bylo tedy jen otázkou času, kdy se domácí tým prosadí. To přišlo ve 12. minutě, kdy si Veselka naskočil na centr z rohového kopu a hlavou usměrnil balón za bezmocného gólmana. Ve 26. minutě využil dobré pozice Kaas a přesným zakončením zvýšil na 2-0. Chanovice rozjetého soupeře vůbec nestíhaly a nutno dodat, že v prvních 20 minutách mohl být náskok Měcholup daleko vyšší. Ve 41. minutě korunoval výborný výkon domácího týmu Javorský, který vstřelil už svou patnáctou branku v letošní sezóně.

Červená karta na straně Chanovic odstartovala gólostroj Měcholup

Druhý poločas začali hosté rovněž špatně. Ve 49. minutě nedovoleně zastavil hostující Šiška protihráče a i když byla intenzita zákroku možná spíše na žlutou, tak stále byl posledním hráčem. Z tohoto důvodu nemohla přijít jiná karta než červená a Chanovice šly do deseti. Domácí měli vzápětí k dispozici přímý kop ze slibné vzdálenosti. K balónu se postavil Jandečka a přesnou střelou k tyči upravil skóre na 4-0. V dalších minutách Měcholupy rozjely neskutečný gólostroj a hosty úplně rozebraly. V 55. minutě zvyšoval na 5-0 Bečka a o čtyři minuty později na něj navázal Bálek. V 60. minutě se prosadil střídající Kotlan a v 70. minutě přidal svůj druhý gól v utkání aktivní Bálek. Chanovice si za celý zápas vypracovaly jedinou velkou příležitost, ale brance na poslední chvíli zabránil pozorný domácí obránce. V 73. minutě zvyšoval už na 9-0 Bálek, který tak dokončil hattrick a potvrdil výborný individuální výkon. V 77. minutě se podruhé do listiny střelců zapsal Kaas a v 88. minutě ho napodobil stejným počinem Bečka. Měcholupy deklasovaly v 11. kole Chanovice 11-0 a nadále se drží na třetí pozici, hosté jsou pátí.

TJ Měcholupy
Petr Novák, trenér: V posledních zápasech se nám střelecky nadmíru daří a dnes jsme to opět potvrdili. Od úvodních minut jsme v utkání dominovali, což vyústilo ve 12. minutě ve vedoucí branku. Během prvního poločasu jsme si vytvořili mnoho příležitostí ke vstřelení branky a náš náskok mohl být při odchodu do šaten daleko vyšší. Po přestávce šli hosté do deseti a my jsme vzápětí přidali čtvrtou branku, která byla hodně důležitá, jelikož se často proti oslabenému soupeři hraje paradoxně hůře. To ale nebyl dnešní případ, v druhém poločase jsme Chanovice úplně rozebraly, čemuž odpovídá i výsledné skóre. Dnes lze jen těžko vyzdvihovat jednotlivce, protože všichni hráči podali výborný výkon.

TJ Pfeifer Chanovice
Josef Polena, trenér: Do zápasu jsme vstupovali notně oslabení a bohužel se nám od úvodních minut vůbec nic nedařilo. Jednoduše řečeno to byl zápas blbec a doufám, že jsme si to dnes do konce sezóny vybrali. Po přestávce jsme ještě přišli o dva hráče z důvodu zranění a ve 49. minutě jsem šli navíc do deseti. Chtěl bych se omluvit všem našim fanouškům, kteří na utkání dorazili. Dnešní duel se budeme snažit hodit co nejrychleji za hlavu a doufám, že na něj kluci v přístím kole odpoví zcela odlišným výkonem.

J. Kovařík [-] - P. Javorský [-] , D. Bálek [-] (78. D. Bálek [-] ) , F. Zelenka [-] , O. Červený [-] (62. J. Valečka [-] ) , T. Jandečka [-] , V. Kaas [-] , J. Duchek [-] (26. D. Kotlan [-] ) , S. Bečka [-] , J. Kadlec ml. [-] , K. Veselka [-]

F. Hrachovec [-] - M. Kubaň [-] , M. Šabek [-] , M. Šlehubr [-] (62. M. Prevužňák [-] ) , L. Ziolek [-] - L. Rada [-] (46. M. Polena [-] ) , M. Jakub [-] , J. Hlůžek [-] , R. Šiška [-] , J. Šulc [-] (46. B. Timoshenko [-] ) - J. Kubaň [-]

ŽK: 49. J. Hlůžek , 65. L. Ziolek , 85. M. Kubaň . ČK: 49. R. Šiška .
Hráči zápasu: S. Bečka , V. Kaas , D. Bálek .
Počet diváků: 80. Rozhodčí: ŠILHÁNEK Patrik - FRGAL Lukáš, CIMICKÝ Filip.