10.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. B, 2023-2024

--

--

OBRAZEM: Klatovy zopakovaly výsledek z minulého týdne a Bolešinám nadělily pět branek

15

Bolešiny prohrály v 10. kole s Klatovy 1-5. Hosté potvrdili formu z minulého týdne, kdy stejným výsledkem doma porazili Spálené Poříčí, zatímco domácí natáhli sérii porážek již na tři utkání v řadě.

Vyrovnaný první poločas

Hra byla v prvních 45 minutách hodně vyrovnaná. Domácí měli v úvodu obrovskou tutovku, ale jejich zakončení skončilo na tyči. V dalších minutách Bolešiny znovu nepříjemně zahrozily, nicméně ani tentokrát se z branky neradovaly. Ve 25. minutě se prezentoval výborným presinkem hostující Mareš, vypíchl balón protihráči a v následném samostatném úniku překonal brankáře, 0-1. Vzápětí mohl odpovědět domácí útočník, jeho střele však znovu zabránila v cestě do branky tyč. Klatovům vyšel konec prvního poločasu, kdy se pěkně k tyči trefil Pitel, 0-2. I když měly Bolešiny v prvním poločase více vyložených šancí, tak do šaten se odcházelo za dvoubrankového vedení hostujícího týmu.

Klatovy přidaly další tři branky

Druhý poločas začaly lépe Klatovy. V 53. minutě využil dobrého postavení Mareš a přesným zakončením zvýšil už na 3-0. O pět minut později navíc přidal čtvrtou branku hostujícího týmu Pretzelamayer a s domácím týmem to nevypadalo vůbec dobře. Bolešinám nezbylo nic jiného, než otevřít hru a zkusit zápas zdramazitovat. Klatovy se trochu stáhly a ve zbytku zápasu hrozily zejména z rychlých brejků. V 65. minutě se právě po jednom z protiútoků prosadil kapitán Urs. Následně se ještě jeden z domácích hráčů provinil nedovoleným zákrokem v pokutovém území a hosté měli k dispozici penaltu. K té se postavil gólman Herman, ale svého kolegu v opačné brance nepřekonal. V 90. minutě se domácí aspoň dočkali symbolického snížení, o které se postaral střídající Roháč. Bolešiny podlehly v 10. kole Klatovům 1-5.

SK Bolešiny
Jiří Šmolc, trenér: V prvním poločase jsme bohužel neproměnili tři stoprocentní šance, což se ve výsledku ukázalo jako hlavní příčina naší prohry. Po špatné rozehrávce ve středu hřiště jsme naopak soupeři darovali dva góly. Po přestávce už jsme nehráli tak dobře, často jsme chybovali a Klatovy nám vstřelily další tři branky. Vzhledem k předvedené hře je pro nás výsledek krutý, ale soupeř byl dnes hodně efektivní, takže nakonec musíme skousnout vysokou porážku.

SK Klatovy 1898 B
Lukáš Urs, hráč: První poločas byl velmi vyrovnaný a byl to soupeř, který měl první velkou šanci, avšak míč skončil na tyči. Po 25. minutách hry dobře napadající Mareš vypíchl balón domácímu obránci a šel sám na brankáře, kterého překonal, a tak jsme šli do vedení. Nicméně byl to opět soupeř, který si vytvořil stoprocentní šanci, ve které domácí útočník trefil opět pouze tyč. V závěru poločasu navýšil vedení na 2:0 střelou k tyči J. Pitel. Do druhého poločasu jsme vstoupili lépe a během 15 minut jsme vstřelili dvě branky. Domácí poté hru otevřeli a my hrozili především z rychlých brejků. Po jednom z nich jsme vstřelili i pátý gól. Poté jsme dostali šanci zahrávat pokutový kop, který si vzal ten nejzkušenější, ale brankáře domácích nepřekonal. V závěru zápasu se soupeři povedlo ještě snížit na konečných 5:1. Soupeře bych ocenil za bojovný výkon.

SK Bolešiny
A. Martínek [-] - J. Pitel [-] , T. Novák [-] (46. D. Vraný [-] ) , M. Moravec [-] , D. Kolář [-] , R. Šindelář [-] (57. J. Roháč [-] ) , K. Šilhavý [-] , V. Rehák [-] , J. Brtník [-] , R. Farný [-] , D. Kaiser [-]

J. Herman [-] - J. Šťastný [-] , J. Pitel [-] , O. Mareš [-] (55. M. Pešek [-] ) , J. Pretzelmayer [-] (81. Z. Kotáb [-] ) , L. Urs [-] , L. Šlechta [-] , L. Kamenský [-] , J. Potužník [-] (66. L. Korpa [-] ) , J. Kolerus [-] , M. Barborka [-]

ŽK: 71. J. Pitel , 71. A. Martínek - 73. M. Barborka .
Hráči zápasu: J. Kolerus , J. Šťastný .
Počet diváků: 100. Rozhodčí: Frgal Lukáš - HOŠEK Jaroslav, ŠILHÁNEK Patrik.