11.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2023-2024

--

--

Dobřany si vyšláply na Kralovice

29

Kralovicím svitla naděje, když ve třech po sobě jdoucích kolech zaznamenaly výhru. Nyní ale po vysoké prohře v Malesicích nezvládly ani zápas s Dobřany, od kterých dostaly 3 góly. Hosté naopak slaví druhou venkovní výhru v řadě.

Od začátku zápasu se hrál fotbal spíše mezi vápny. Oba týmy se espíše oťukávaly a poznávaly se. Kralovice si nevěděly rady s dobře fungující obranou hostů. Ti se jako první prosadili gólově. Ve 26. minutě otevřel skóre Tadeáš Mertl. Do konce poločasu už ani jeden z gólmanů překonaný nebyl, a tak oba týmy vážily dlouhou cestu do šaten za stavu 1:0 z pohledu hostujících Dobřan.

Druhý poločas nemohl začít pro hosty lépe. Na gól Tadeáše Mertla navázal jeho bratr Šimon, po jehož gólu z 53. minuty to byla už 0:2. Domácí se stále snažili, dobřanská defenziva ale byla nadále pevná. Po hodině hry - konkrétně v 64. minutě - už na 0:3 upravoval Ondřej Havlíček. Po jeho gólu už se zápas spíše dohrával. Kralovice tak nedaly ani gól, což se jim naposledy "povedlo" v 10. kole minulé sezóny, kdy prohrály v Malesicích 0:3.

TJ Dobřany
Šimon Mertl, hráč: Kralovice, ač jsou v tabulce výš než my, celý zápas hledali recept, jak se dostat do naší obrany, ale nenašli. Za to my jsme se ujali vedení po trefě mého bratra již v první půli. V druhé půli jsem se prosadil i já a na konečný stav 3:0 upravil skóre Ondra Havlíček, po jehož gólu soupeř úplně rezignoval na jakýkoliv tlak.