14.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2023-2024

--

Smolně ofenzivní podzim korunovala Horní Bříza v Chotíkově "luxusním vlastňákem"

83. J. Huml
29

Horní Bříza prožívá šíleně smolný podzim. Nedaří se v koncovce a tak exdivizní celek zbytečně ztrácí body ze zápasů, ve kterých jasně dominuje. V Chotíkově tomu nebylo jinak, fotbalový bůh a brankář Bejdák byli proti inkasování do domácí sítě a v 83. minutě přišla branka, kterq opět podlomila hornobřízským kolena... Huml centroval do vápna, obránce ve snaze hlavou centr odvrátit míč jen přizvedl a ten přeletěl všechny hráče za ním, včetně brankáře Schimmera. Tým pod vedením Petra Kučery pak výsledek udržel a poté zboural hospodu.

FC Chotíkov 1932
Petr Kučera, trenér: Zápas začal soupeř ve velkém tempu a jen malým zázrakem jsme přežili první půlku bez inkasované branky, šancí měla Bříza dost na to, aby zápas rozhodla ve svůj prospěch. Musím říct, že nás ještě letos takhle žádný soupeř nezavřel, abychom nebyli schopný si nahrát třikrát po sobě a co dělají na desátém místě absolutně nechápu. Do teď opravdu nejlepší soupeř, kterého jsme potkali. Druhá půlka už byla naštěstí z naší strany bojovnější, vyrovnali jsme se soupeři ve středu pole a dokázali jsme konečně taky po jalové první půli ohrožovat hostující branku. V 80. minutě jsme si se sekretářem Míkou M. vyměnili u střídaček ze srandy hlášku, že nakonec vyhrajeme 1:0 a soupeř to bude mít s neskutečnou ostudou a ono se tak i stalo navíc po luxusním vlastňáku. Nechtěl bych po zápase být v kůži kamaráda a kolegy Kubiho, protože prohrát takovej zápas, tímhle gólem v závěru, to bylo na flašku. Těch jsme nakonec vypili hodně my, protože jsme měli z téhle výhry neskutečnou radost, bylo moooc veselo a z hospody nás musela paní výčepní vyhazovat...

SK Horní Bříza
Michal Kubice, trenér: Opět se mi tento zápas hodnotí velice těžko. Už jsem z toho trochu smutný jak jsou si všechny naše zápasy podobné. Je strašná škoda o kolik bodů my jsme se takovými výsledky připravili. Pořádně ani nevím, kde začít. Skvělé fotbalové počasí a to je asi tak vše. Hřiště v katastrofálním stavu, diváků 5 a půl a na hřišti zas a znovu ten samý scénář. První poločas měl skončit 0:3 v náš prospěch a nebylo vůbec o čem debatovat. Soupeře jsme jasně přehrávali, na velice těžkém terénu jsme se dobře pohybovali i kombinovali, po ztrátách jsme se výborným napadáním a včasným dostupováním k soupeři opět dostávali rychle na míč, velice dobře jsme se po krajích dostávali do finální fáze, ale zase jsme dojeli na to, kde nás tzv. nejvíc tlačí bota. Na neproměňování vytvořených gólových příležitostí. Takhle přeci nemůžeme chtít vyhrávat, když na jeden gól potřebujeme pět stoprocentních šancí. Na tom musíme v zimním období hodně zapracovat. Ve druhém poločase byl obrázek hry stejný, i když tempo hry na obou stranách rapidně opadlo. Úplně se vytratil pohyb, přibylo nepřesností, jednoduchých ztrát a tak bohužel přišel trest. Smolně tečovaný centr z levé strany na naši branku a nám to zapadne za háčky. Žádná z pár ojedinělých vyložených šancí, které si soupeř vypracoval a které vychytal opět výborně chytající brankář Schimmer, ale takovýhle ušmudlaný a smolný gól. Ke konci zápasu se už posledních 15 minut skoro vůbec nehrálo, k čemuž v této situaci dost napomáhal i laxně přistupující rozhodčí Bureš. Soupeři gratuluji ke 3 bodům a nám teď nezbývá nic jiného než se doma s podzimem a diváky rozloučit výhrou nad Košutkou.

D. Bejdák [-] - Z. Pašek [-] (56. Š. Kolesa [-] ) , J. Kellner [-] , M. Prais [-] , M. Lopata [-] , J. Huml [-] , D. Míka [-] , J. Vlk [-] , P. Kučera [-] (89. A. Cirok [-] ) , K. Klepal [-] (88. B. Buchta [-] ) , T. Denk [-]

J. Schimmer [-] - A. Lavička [-] , T. Koudele [-] , S. Rous [-] - T. Do [-] (73. V. Šimice [-] ) , M. Paukner [-] , D. Šebek [-] (67. L. Kramer [-] ) , J. Kraček [-] (87. S. Tkačik [-] ) - V. Kocourek [-] - M. Trojanec [-] , Z. Netáhlo [-]

Hráči zápasu: D. Bejdák .
Počet diváků: 86. Rozhodčí: Bureš Jiří - PRESSL Václav, STACH Vladislav.