12.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2023-2024

--

Sedlice zvládla těžký domácí duel proti Stachům

47. Z. Mikeš , 68. J. Novák , 80. J. Petráš - 43. L. Hovorka , 74. D. Pek
27

Sedlice čekal poslední domácí duel v podzimní části proti týmu ze Stach, který chtěl překvapit.

Vedení nestačilo

Úvod utkání zvládl lépe hostující tým ze Stach, který si vytvořil první šance. Na druhé straně kontroval Mikeš, který ale branku brankáře Šebánka minul. Domácí měli postupem času více ze hry, ale v první poločase se branky diváci dočkali až v závěru, konkrétně ve 43. minutě, kdy Lukáš Hovorka poslal nečekaně hosty do  poločasového vedení.

To ale hned na začátku druhého dějství smazal Zdeněk Mikeš, který využil přihrávky Dumského. V 54. minutě navíc sudí Trkovský nařídil pokutový kop a Sedlice mohly rychle průběh zápasu otočit. Jenže pokutový kop zahodil Mikeš a nadále tak trval remízový stav. Ten nakonec skončil až v 68. minutě, kdy se prosadil Jakub Novák. Stejně ale jako vedení hostů, tak ani sedlické vedení nevydrželo dlouho a o šest minut později přinesl vyrovnání na 2-2 aktivní David Pek, který se prosadil přímo z rohového kopu. Poslední slovo ale měli v utkání domácí a deset minut před koncem rozhodl Jan Petráš, který ukázkově zavíral zadní tyč.

Sedlice tak nakonec získaly tři body po vítězství 3-2 nad Stachy.

TJ Sokol Sedlice
Miroslav Petráš - vedoucí mužstva: Do zápasu jsme vstoupili s odhodláním napravit nepovedený konec zápasu s Prachaticemi. Ale soupeř nás předešel a hned první šance ve 2. a 3.minutě nás zaskočily. S postupem času jsme se dostávali do zápasu, ale vázlo přesné zakončení. O přestávce bylo v naší kabině trochu „dusno“ a to si vzali hráči k srdci. Nutno poznamenat, že střídající dorostenci hru oživili a mají tak trochu zásluhu, že všechny body zůstaly „doma“. Našemu mužstvu se poslední době tolik nedaří, ale svou bojovností nahrazují různé nedostatky.

TJ Sokol Stachy
Jindřich Pěnek: Myslím, že jsme odehráli velmi solidní zápas, kterému by slušela remíza, kluci vůbec nehráli špatně i s ohledem na páteční maturitní ples několika našich hráčů, kde jsme byli všichni přítomni a limonádu jsme rozhodně nepili. O poločase jsme vedli 1:0 a cítili jsme bodovou šanci, bohužel po pauze soupeř využil několika našich zaváháních v obraně a zápas otočil. Po zápase nás , jak domácí hráči, realizační tým a i fanoušci soupeře férově ocenili za naši hru, to se nestává tak často, klukům musím jen poděkovat za jejich nasazení.

M. Vančát [-] - J. Petráš [-] , P. Koutenský [-] , D. Houzar [-] (46. M. Zeman [-] ) , J. Němec [-] - T. Baloušek [-] , J. Novák [-] (84. P. Vaněk [-] ) , D. Dumský [-] , M. Zíka [-] (46. M. Čapek [-] ) - Z. Mikeš [-] , J. Musil [-] (78. J. Klíma [-] )

R. Šebánek [-] - D. Pek [-] , L. Hovorka [-] , V. Lukeš [-] , F. Bílý [-] , M. Rypl [-] , J. Kadlec [-] (78. M. Rod [-] ) , D. Červený [-] (87. P. Záleský [-] ) , M. Šíp [-] , A. Lutovský [-] , J. Řezník [-]

ŽK: 64. D. Dumský - 34. D. Červený .
Hráči zápasu: J. Petráš .
Počet diváků: 70. Rozhodčí: Trkovský Tomáš - HOMOLA Miloslav, IRAL Jiří.