10.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2023-2024

--

Dražejov doma vynuloval Stachy

9. T. Hrčka (p.) , 35. M. Šrámek , 61. J. Matas
29

V posledních třech duelech vybojovali hráči Dražejova pouhopouhý bod a náznak jakékoliv krize chtěli černobílí borci zatrhnout v domácím duelu proti týmu ze Stach.

Rychlá penalta

Do zápasu vstoupili tou správnou nohou domácí, kteří si hned v úvodních minutách vytvořili velkou šanci zásluhou Šrámka. Branková síť se ale poprvé rozvlnila až po devíti minutách, kdy po zákroku na Hrčku nařídil sudí Švarc pokutový kop pro domácí, který s přehledem proměnil sám faulovaný Tomáš Hrčka. Hosté se z rychle inkasované branky nesložili a sami dokázali zahrozit. Jejich první větší pokus ale, k jejich smůle, pořádně neprověřil brankáře Kovaříka, který nastoupil teprve do třetího utkání v sezoně a po hlavičce útočicího hráče jen kontroloval míč mířící mimo branku. To na druhé straně, též brankář číslo dvě, Matěj Voldřich musel podruhé lovit míč ze sítě ve 35. minutě. Nutno ale dodat, že akce, na jejímž konci stál Martin Šrámek, měla parádní provedení. Do závěru poločasu zahrozili opět hosté, ale brankář Kovařík domácí mužstvo podržel.

O hodině rozhodnuto

Jakékoliv naděje hostujícího týmu zadupal do země po hodině hry Jan Matas, který parádní trefou z přímého kopu stanovil i konečný výsledek utkání. Stachy nezvládly ani druhý venkovní zápas v řadě a z Dražejova si odváží porážku 0-3. To naopak domácí mužstvo oslavilo tříbodové vítězství a vrátilo se při sobotním večeru na páté místo tabulky 1.B třídy. Na závěr stojí ještě za zmínku výkon domácího brankáře Adolfa Kovaříka, který ve třetím zápase vychytal potřetí čiste konto pro Dražejov.

TJ Dražejov
Pavel Poláček - hráč: Začali jsme aktivně a hned v první minutě jsme vybojovali balon a M. Šrámek šel sám. Bohužel neproměnil. V 9. min. byl stažen Hrčka ve vápně a nařízenou penaltu sám proměnil. Chvíli na to měli hosté velkou šanci. Nepokrytého útočníka však centr překvapil a ten z malého vápna hlavou minul. Hrálo se spíše mezi vápny. Až ve 35. min. krásnou akci zakončil M. Šrámek. Ke konci poločasu nás podržel Kovařík při velké šanci a následné dorážce hostí. Druhý poločas jsme byli mírně aktivnější. Nedařilo se nám ale dostat do vážnějšího ohrožení branky. V 61. min. se k přímáku postavil Matas a perfektně trefil na tříbrankový rozdíl. Ještě jednou naše čisté konto podpořil gólmanskými zákroky Áďa Kovařík. Mohli jsme tedy pak vyzkoušet i naše mladé dorostence a zápas jsme dohráli do konce s tímto skóre 3:0. Pochvalu zaslouží celý tým. Nyní jedeme na derby do Volyně.

TJ Sokol Stachy
Pavel Mareš - vedoucí mužstva: Doma není venku. Hned od úvodu jsme po přísně nařízené penaltě prohráli, a i když jsme měli šance, tak bohužel se nám nepodařilo naše pokusy proměnit. Teď nás čeká domácí zápas se Štěkni, který bude velice důležitý.