9.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2023-2024

Další branka brankáře! Bělčice i díky ní porazily Sedlice

10. M. Ráž , 13. T. Skala , 67. M. Ráž - 25. Z. Mikeš , 48. Z. Mikeš
24

Jako každý rok, tak i letos přinesl vzájemný duel bělčického Sokolu s tím sedlickým parádní fotbalovou podívanou, které nic nechybělo.

Rychlé vedení domácích

Domácím na začátku utkání přálo štěstí, které jim přineslo dvě vstřelené branky. První z nich vstřelili po deseti minutách hry Martin Ráž, jehož přímý kop skončil až v brance Vančáta. Sedlický brankář si navíc vybral další slabou chvilku o tři minuty později. Jeho protějšek na domácí straně, Tomáš Skala, se odhodlal k výkopu, který skočil nepříjemně na vápně a doletěl až do sítě sedlické branky. Začátek utkání tak vyšel Bělčicím na jedničku, i když mohlo být vedení o jednu branku ještě vyšší.  Poté se do hry konečně dostali i hosté, kteří začali tlačit domácí Sedlice. Z enormního počtu šancí ale skončila v brance až střela Zdeňka Mikeše ve 25. minutě, která určila poločasový stav utkání.

Hrdina Ráž

Druhý poločas odměnil sedlické za aktivitu už po třech minutách hry a druhá branka v zápase od Zdeňka Mikeše vyrovnala stav utkání na 2-2. Poslední slovo v utkání ale měli domácí, kteří se v 67. minutě vrátili do vedení. Martin Ráž napodobil právě Zdeňka Mikeše a jeho druhá branka v utkání nakonec znamenala tři body pro domácí tým, který tak zvládl derby dvou těžkých vah. Hosté mohli v závěru utkání ještě vyrovnat, ale největší šqnci hostů zastavil na brankové čáře pohotový obránce domácích a tak utkání nakonec skončilo poměrem 3-2.

TJ Sokol Bělčice
Luboš Krameš - trenér: Vyhrál šťastnější tým. Chytili jsme začátek zápasu a ze tří šancí jsme dali dvě branky a to navíc obě padly takovým způsobem, že by to člověk nečekal. Poté nás ale začali hosté mačkat a dokázali vyrovnat. Zápas ale rozhodl Martin Ráž, který tak vystřelil tři body do Bělčic. Jsem rád za bodový přísun, který i přes četné ztráty kluci teď získali.

TJ Sokol Sedlice
Miroslav Petráš - vedoucí mužstva: K utkání do Bělčic, které domácí považují za derby sezóny jsme jeli s odhodláním získat první venkovní body. Bohužel už v 15. minutě jsme prohrávali 2:0. Přesto jsme zabojovali a do poločasu snížili na 2:1. Na začátku druhého poločasu se nám podařilo vyrovnat na 2:2. Myslím, že v této chvíli jsme byli lepším mužstvem, ale branku jsme již nepřidali. Šťastnější domácí přidali v 76. minutě vítězný gól, a proto i tentokrát odjíždíme z venkovního zápasu bez bodu.

T. Skala [-] - K. Hanzlík [-] (34. J. Vejšický [-] ) , L. Mála [-] , M. Fiala [-] (49. M. Vrbský [-] ) , M. Ráž [-] , A. Ježek [-] , J. Cibulka [-] (67. T. Ježek [-] ) , M. Hrkel [-] , M. Hevera [-] , L. Mach [-] , K. Zeman [-]

M. Vančát [-] - D. Houzar [-] , P. Koutenský [-] (46. M. Běloušek [-] ) , J. Musil [-] , M. Čapek [-] - J. Novák [-] , M. Zíka [-] , J. Němec [-] , D. Dumský [-] - J. Panuška [-] (80. T. Baloušek [-] ) , Z. Mikeš [-]

ŽK: 12. J. Cibulka , 15. L. Mála , 23. M. Fiala , 49. M. Ráž , 76. A. Ježek - 9. P. Koutenský , 51. M. Čapek .
Hráči zápasu: M. Ráž .
Počet diváků: 90. Rozhodčí: Mráz Marek - HANDŠUH Karel, HORNÁT Josef.