1.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2023-2024

--

--

Zápas Sedlice ovlivnila červená karta! Dražejov je tak bez bodu

23

Sedlický Sokol v loňském ročníku skončil na druhém místě a v sobotním duelu rozhodně chtěl načít další povedenou sezonu. Proti byl ale Dražejov, který rozhodně chtěl svého soupeře potrápit

Rychlý start

První minuty ale patřili jednoznačně domácím! Aktivní Zdeněk Mikeš nejprve ve 3. minutě připravil šanci Panuškovi, ten ale neproměnil. O minutu později si ale kluci svoje pozice prohodili a vytáhlý útočník domácích už rozradostnil sedlické diváky. Domácí branka nakopla a hosté z Dražejova se museli soustředit hlavně na bránění nebezpečných situací. Navíc po půl hodině hry přišla komplikace pro Dražejov, kdy Koutský zatáhl na vápně za záchrannou brzdu a od sudího Mráze viděl po zásluze červenou kartu. Hosté tak museli ještě urputněji bránit a doufat v lepší zítřky ve druhé půli.

Poklidné vítězství

Jenže lepší chvíle nepřišly a domácí hned po změně stran ztvrdili své vítězství. V 54. minutě si totiž na centr Mikeše sice sáhl brankář Brož, ale vyražený míč v poklidu dorazil do branky David Janoušek. Hosty tato branka zlomila a na hřišti bylo poté jedno mužstvo. Domácí následně zásluhou Panušky nastřelili břevno a další závar v 64. minutě řešila obrana Dražejova dvakrát odkopem z brankové čáry. Nic ale hosty nezachránilo v 75. minutě, kdy Janoušek našel svojí přihrávkou střídajícího Zíku a ten svojí bombou pod břevno nedal Brožovi šanci. Sedlice tak nakonec zvítězily po jednoznačném průběhu 3-0.

TJ Sokol Sedlice
Jiří Slabý - trenér: Musím mužstvo pochválit za předvedenou hru, ale po průběhu hry mohlo být skóre určitě vyšší.

TJ Dražejov
Pavel Poláček - kapitán: I když jsme dostali na začátku rychlý gól, tak jsme do červené karty poměrně drželi tempo hry. Poté už to bylo na jednu branku a nám o deseti rychle docházely síly a nezmary v zakončení tomu moc nepomáhaly.

M. Vančát [-] - D. Houzar [-] , J. Čabrádek [-] , J. Petráš [-] , J. Michálek [-] - D. Dumský [-] , D. Janoušek [-] , J. Musil [-] (65. M. Zíka [-] ) , J. Novák [-] (76. P. Koutenský [-] ) - J. Panuška [-] (58. P. Vaněk [-] ) , Z. Mikeš [-]