12.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2023-2024

Frymburk veze všechny body

78. O. Janoušek (p.) - 47. M. Králik , 83. J. Ribár
15

Utkání hrané takzvaně o šest bodů, to byl duel kaplické rezervy a Frymburku.

Úvodní čtvrthodina zápasu byla taková oťukávací, ani jeden tým se nedokázal dostat do vážnější příležitosti. Za zmínku stojí snad až dvacátá minuta. Trestný kop pro Spartakovce, po centru kapitána Říhy hlavičkoval mimo bránu Štrbačka. Ve 26 minutě první gólová šance pro domácí. Dlouhý balón propadl za hostující obranu, gól na noze měl Presniakov, ale pokus o lob mu nevyšel a míč skončil v rukavicích připraveného brankáře Vítka. Po půlhodině hry vyslal prudkou táhlou ránu Kuchař, míč prolétl nad břevnem hostující brány. Kapličtí byli aktivnější a měli více příležitostí než jejich soupeř. V 35 minutě střetnutí po dobré kombinaci našel Říha vpravo ve vápně Presniakova, ten místo zpětné přihrávky zvolil zakončení z úhlu, Vítek míč vytěsnil na rohový kop. Tři minuty před přestávkou podnikli Spartakovci rychlý protiútok do otevřené obrany soupeře, Daniel našel ideálně Říhu, který byl sám před gólmanem, ale Vítka překonat nedokázal. V samotném závěru první půle pak z trestného kopu mířil Kolek pouze nad bránu hostující Šumavy. Vzhledem k počtu příležitostí měli domácí být po prvním poločase ve vedení, bohužel pro ně, bylo skóre bezbrankové. A trest přišel na začátku druhé půle. Dlouhý nákop propadl za domácí obranu a střídající Miloš Králik svůj únik zakončil křížnou střelou – 0:1. Tomu se říká lekce z produktivity. Inkasovaný gól Kaplické vykolejil. Po hodině hry byl v dobré střelecké pozici hostující Králik, mířil však mimo. Na druhé straně Říha uvolnil Daniela, ten však z pravé strany zakončoval nepřesně. V polovině druhé půle měli domácí výhodu přímého kopu. Táhlou ránu vyslal Říha, tečovaná střela těsně minula levou tyč. Další možnost skórovat měli domácí v 73 minutě střetnutí. Nákop gólman Schneidera propadl za hostující obránce, sám na branku postupoval Říha, ale ani v tomto případě nedokázal brankáře Vítka překonat. Domácí se dočkali o pět minut později. Hostující Ribár ve vápně zbytečně fauloval Říhu a pískala se penalta, kterou zkušený Ondřej Janoušek s přehledem proměnil – 1:1. Nedlouho poté mohli Kapličtí strhnout vedení na svou stranu, tečovaná střela Dreilinga skončila vedle brány. Následoval Říhův centr od rohového praporku, Štrbačka v gólové pozici hlavičkoval nad bránu soupeře. Kalich hořkosti si pak Spartakovci vypili šest minut před koncem. Hosté měli výhodu trestného kopu z levé strany, a po povedeném centru usměrnil míč do kaplické sítě Jan Ribár – 1:2. Zbylé minuty odehráli Spartakovci v křeči, šanci na vyrovnání si připravit nedokázali. Domácí doplatili na neproduktivní koncovku, naopak hosté vytěžili z minima maximum.

TJ Spartak Kaplice B
Filip Schneider (brankář):

FC Šumava Frymburk
Milan Račák (kapitán): "Vybojovaná výhra. Domácí byli více na míči, dvakrát nás skvěle zachránil brankář Mára Vítek, který zneškodnil dva nájezdy domácích hráčů. Děkujeme za podporu fanouškům, kteří s námi jeli i na venkovní utkání."

F. Schneider [-] - V. Kuchař [-] , R. Daniel [-] , D. Pál [-] (63. N. Popov [-] ) , J. Štrbačka [-] , O. Janoušek [-] (86. F. Bárta [-] ) , Z. Kolek [-] (63. P. Dreiling [-] ) , F. Říha ml. [-] , T. Nowak [-] , I. Presniakov [-] (59. F. Šedivý [-] ) , M. Slanina [-]

M. Vítek [-] - O. Malák [-] , F. Fatura [-] , J. Ribár [-] , D. Antl [-] - V. Hornát [-] , M. Račák [-] , L. Řepa [-] - P. Tichovský [-] , M. Malina [-] , S. Budík [-] (27. M. Králik [-] ) -

ŽK: 78. M. Vítek .
Počet diváků: 136. Rozhodčí: MROSKO Tomáš - VELFL Matyáš David, HLADÍK Pavel.