10.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2023-2024

--

Rezerva Malše Roudné porazila Mladé

25. A. Goretki , 26. F. Budín , 74. J. Král (p.) , 85. P. Jusufi - 56. V. Moudrý , 68. V. Moudrý
14

Rezerva Malše sehrála další vydařené vystoupení v I. B třídě a po vítězství nad SK Mladé poskočila už na čtvrté místo tabulky.

Zápas lépe vyšel domácímu celku, který po brankách Goretkiho a Budína vedl 2:0 po prvním poločase. V druhém Mladé zabralo a kapitán Moudrý vyrovnal. Nakonec rozhodla penalta, kterou kopal domácí celek a Král ji proměnil. Klidný závěr pojistil brankou na 4:2 Jusufi

TJ Malše Roudné B
Michal Rybák (trenér): „Věděli jsme, že nás nebude čekat jednoduché utkání, zápasy s Mladým bývají vždy těžké a bojovné. Naštěstí jsme potvrdili formu z předešlých utkání a myslím, že zaslouženě vyhráli. Již v 5. min. se sám před brankou objevil Budín, ale netrefil. Ve 25. min. se po kombinaci Budína s Kalinou a následné přihrávce prosadil Goretki. V podstatě hned po rozehrání si vybojoval sám balon Budín a přes dva obránce se prosadil na 2:0. Do konce poločasu se již nic moc neudálo. V poločase jsme nabádali kluky, abychom hlavně nedostali nějaký hloupý gól a stále se soustředili na hru. Bohužel v 56. min. jsme po ztrátě balonu na soupeřově polovině nepohlídali náběh a Moudrý snížil na 2:1. Branka nás klasicky srazila a v 68. min. jsme opět po nedůrazu a následném centru inkasovali na 2:2. Chvilku jsme se hledali, ale v 74. min. se dostal do úniku Budín a byla z toho penalta. Zodpovědnost na sebe vzal Král a s přehledem proměnil. Mládští se ale nevzdali a ještě chtěli s výsledkem něco udělat. V 85. min. se po přihrávce Horejše prosadil střelou z blízka Jusufi a dal výsledku konečnou podobu. Jsme rádi, že jsme utkání zvládli, udrželi Mladé pod sebou a teď máme týden na to se připravit na zápas s Chvalšiny. Určitě nás tam také nečeká nic jednoduchého.“

SK Mladé
Vojtěch Moudrý (kapitán): Do Roudného jsme jeli s vědomím, že se utkáme s jedním z nejlepších týmů naší skupiny. To se potvrdilo už od úvodního hvizdu, domácí byli častěji na míči, vyhrávali souboje a všude byli dříve. Až do poloviny prvního poločasu jsme dokázali odolávat jen díky skvěle fungující obraně. Potom jsme na pět minut ztratili koncentraci a domácí se ujali vedení 2:0 - zcela zaslouženě. I přes takový knockout jsme se dokázali zvednout a nebýt rozhodčího Picky, šlo se do kabin za vyrovnaného stavu. Sudí nejprve neodpískal zcela evidentní ruku ve vápně, pár minut po neodpískané penaltě jsme dali kontaktní branku – nicméně pomezní byl asi jediný člověk na planetě, který viděl ofsajd. Rozpálení do běla jsme šli do kabin za stavu 2:0. Řádně nažhavení jsme vstoupili i do druhého poločasu a během pár minut dokázali vyrovnat. Pevně věřím, že kdyby se podařilo převážit nerozhodný stav na naší stranu, odvezli bychom všechny body – a že na to šance byla. Místo toho přišel penaltový zákrok a pak už jen dokrášlení výsledku pro domácí. Domácím gratuluji k zaslouženému vítězství, v Roudném dělají fotbal dobře a mají spoustu mladých šikovných fotbalistů. Pro mě osobně má ale utkání jakousi pachuť něčeho nechutného, něčeho pe(i)ckovitého.

Š. Hošna [-] - A. Goretki [-] (62. L. Skála [-] ) , M. Michálek [-] , Š. Kalina [-] (62. J. Král [-] ) , D. Hrouda [-] , F. Budín [-] (77. D. Horejš [-] ) , O. Hlávka [-] , J. Tomášek [-] , F. Pazourek [-] , P. Volák [-] (62. P. Jusufi [-] ) , M. Vodák [-]