9.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2023-2024

--

--

Béčko Českého Krumlova deklasovalo béčko Kaplice

16

V minulém kole Kaplickým uteklo vítězství v Boršově v posledních vteřinách. V další kole hostili doma rezervu Českého Krumlova, která je sice nováčkem, ale opanuje první místo tabulky. Sice se říká, že derby favorita nemá, v tomto případě však byly papírové předpoklady na straně fotbalistů Slavoje. Když opomeneme střídajícího náhradního brankáře, tak nejstarším hráčem hostující sestavy byl třiadvacetiletý kapitán Šára.

Předzápasová příprava domácích vzala rychle za své. Už ve druhé minutě se totiž hosté ujali vedení. Po nepřesné rozehrávce se lacino dostal k míči Václav Kubát, dostal se do vápna a přízemní střelou na bližší tyč poslal Slavoj do vedení – 0:1. Když pak v šesté minutě přidal druhý gól umístěnou střelou z hranice velkého vápna Daniel Poláček, měli Krumlovští již dvoubrankový náskok – 0:2. V deváté minutě se ke střele dostal i krumlovský Parakhnenko, jeho pokus si Schneider pohlídal. Domácí se příliš do zakončení nedostávali. Za zmínku stojí snad až pětadvacátá minuta, kdy Pulec našel za obranou Presniakova, ten si však míč nepřevzal ideálně, a následné slabé zakončení nemohla šestnáctiletého Šubrta v hostující svatyni zaskočit. Na druhé straně po akci Poláčka mířil mimo v dobré pozici Parakhnenko. Kapličtí fotbalisté se dopouštěli velkého chyb v rozehrávce a hostům brankové příležitosti doslova nabízeli na zlatém podnose. V 31 minutě utkání po další špatné přihrávce měl snadnou úlohu Artem Romanovyč Parakhnenko – 0:3. Vzápětí mohl snížit Daniel, který se z pravé strany protáhl do vápna, ale křížný pokus po zemi se mezi tři krumlovské tyče nevešel. V úplném konci prvního dějství pak spálil stoprocentní příležitost Parakhnenko. Po několika minutách hry ve druhém dějství zahrozili hráči Slavoje. Po rohovém kopu Marcela Trapla hlavičkoval nad bránu Šindelář. Na druhé straně po autovém vhazování Popova pálil nad bránu soupeře Štrbačka. V 56 minutě se z levé strany dostal do zakončneí Matuška, tečovaná rána rozvlnila pouze boční síť. Pak se udály klíčové momenty celého zápasu. Nejprve v 58 minutě po zablokované střele Bárty snížil na rozdíl dvou branek pohotovou hlavičkou Ievgen Presniakov – 1:3. Jenomže po dalších dvou minutách nebyl rozdíl mezi oběma týmy dvoubrankový, ale čtyřbrankový. Po protiútoku do otevřené obrany skóroval střídající Filip Weiss – 1:4. Situace se záhy opakovala se stejným výsledkem. Rychlý krumlovský výpad zakončil gólem Filip Weiss – 1:5. A definitivně bylo po zápase. Hostující fotbalisté navíc nohu z plynu nesundali, a i v dalších minutách hráli s chutí a elánem. V 69 minutě se v koncovce prosadil další střídající hráč. Další rychlý výpad zakončil přesně Marcel Trapl – 1:6. Čtvrthodinu před koncem se do prostoru brány nevešla povedená Pulcova střela. V 79 minutě poslal centr do šestnáctky Janura, po odraženém míči zakončoval Bárta, hostujícího gólmana Šubrta zachránila tyč. Závěrečná desetiminutovka pak byla v režii hostů. Po další zbytečné ztrátě na polovině hřiště a rychlém kontru se v koncovce prosadil Ondřej Matuška – 1:7. Za další dvě minuty se mezi střelce zapsal třetí střídající hráč, jmenovitě Matěj Matějček – 1:8. Kalich hořkosti si pak Spartakovci až do dna vypili minutu před koncem, kdy poté, co zůstal na zemi ležet krumlovský hráč zakopli míč, hosté toto však nepostřehli, následně balón nevrátili, a po kombinační akci a centru z pravé strany usměrnil míč do vlastní sítě nešťastným obranným zákrokem Tomáš Vávra – 1:9. Hosté jasně deklarovali, proč jsou v tabulce na prvním místě. Kvalitní kombinační hrou, rychlým přechodem do útoku, a především chutí hrát po celých devadesát minut zcela jednoznačně a zaslouženě vysoko zvítězili.

Zaslal Libor Granec

TJ Spartak Kaplice B
Filip Schneider (brankář):

FK Slavoj Český Krumlov B
Zdeněk Šváb (trenér): Dnešní zápas se vydařil po všech stránkách. Po celých 90 minut jsme byly lepším týmem. Byla paráda se na výkon celého týmu dívat. Mančaft šlape, kluci si věří v každé situaci a řeší vše fotbalově a přímočaře. Dát venku 9 gólů a ještě tomu v Kaplici je paráda. Dnes na hřišti nejstarší hráč ročník 2002, ale nechce to usnout na vavřínech a dal makat na tréninku.

F. Schneider [-] - J. Fejtek [-] (65. M. Slanina [-] ) , F. Bárta [-] , M. Pulec [-] , J. Štrbačka [-] , P. Ševčík [-] , N. Popov [-] , I. Presniakov [-] , T. Vávra [-] , P. Dreiling [-] (46. P. Janura [-] ) , R. Daniel [-] (73. M. Lhotský [-] )

R. Šubrt [-] (81. P. Ambrož [-] ) - T. Gelnar [-] , R. Ryneš [-] , T. Šindelář [-] , V. Kubát [-] (46. F. Weiss [-] ) , R. Šára [-] (62. M. Matějček [-] ) , D. Poláček [-] , A. Parakhnenko [-] (46. M. Trapl [-] ) , O. Matuška [-] , F. Lach [-] , V. Brankov [-] (73. L. Trapl [-] )

ŽK: 10. R. Daniel - 34. O. Matuška .
Hráči zápasu: F. Lach , O. Matuška .
Počet diváků: 114. Rozhodčí: BRODSKÝ Ondřej - SMOLA Martin, PETRIČÁK Daniel.