8.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2023-2024

--

--

Boršov vyrovnal v závěru zápasu

16

V duelu třetího týmu tabulky s devátým byli favority domácí. Ti se však museli obejít bez služeb distancovaných Dvořáka s Benediktem, chyběl i zraněný Řežáb. Absence se počítali i na straně Spartakovců.

Jako první zahrozili v zápase domácí, a to díky rohovému kopu. Po přetaženém centru zakončoval z levé strany Kéri, střela minula bližší tyč. Na druhé straně poslal Fejtek míč za obranu, ve vápně byl u míče dříve Presniakov než vybíhající gólman Machuta, následovala klička a zakončení z úhlu, domácí od inkasování zachránila tyč. Ve dvanácté minutě po centru zprava Kéri vrátil míč hlavou na vápno, do míče se opřel Fořter, Schneider si přízemní ránu pohlídal. Skóre se měnilo ve čtrnácté minutě. Zedek z první poslal míč za obranu na rozběhnutého Františka Benháka, který z levé strany pronikl do vápna a křížnou střelou po zemi poslal Boršov do vedení – 1:0. Vzápětí Presniakov před vápnem posunul míč Kuchařovi, střela zpoza šestnáctky skončila nad břevnem domácí brány. Vedení si Boršovští příliš dlouho neužili. V sedmnácté minutě byl totiž stav znovu vyrovnaný. Slanina přihrál míč, Nikita Popov dostal od brnících soupeřů dostatek času a prostoru, hostující hráč si navedl míč na střelu a povedenou ranou ke vzdálenější tyči nedal gólmanovi Machutovi šanci – 1:1. Poté se hra delší čas odehrávala mezi oběma šestnáctkami, gólových možností k vidění příliš nebylo. Za zmínku stojí snad až dvaatřicátá minuta. Čutka vyvezl míč středem přihrál jej Kuchařovi, křížná střela z levé strany těsně minula vzdálenější tyč. O chvíli později měli vyloženou možnost Boršovští. Na levé stra zabojoval Fořter, stihl odcentrovat, gól měl na hlavě Čuřík, branku Spartaku ovšem minul. Na druhé straně si gólman Machuta nadvakrát poradil se střelou Lhotského. Pět minut před přestávkou měli domácí výhodu trestného kopu. Přízemní ránu vyslal kapitán Benhák, Schneider byl u své levé tyče včas a míč vyrazil. Do kabin se tak odcházelo za nerozhodného stavu 1:1. Po obrátce jako první zahrozili domácí, jmenovitě Volf. Tvrdou ránu Schneider dokázal vyboxovat. V 58 minutě pak měli domácí další přímák z velmi dobré palebné pozice a opět se k jeho provedení postavil Benhák. Mířil jen do tyče, opakovaná střela však měla gólové parametry, Schneider dělovku dokázal vyrazit. Krátce na to se o slovo přihlásili i Kapličtí. Kuchař autovým vhazováním našel ve vápně Januru, ten se dokázal uvolnil, svou střelou však jen rozvlnil boční síť. V 65 minutě pokoušel střelecké štěstí domácí Zedek, technickým křížným pokusem branku Spartaku těsně minul. O pár minut později po centru Volfa z pravé strany zakončoval nebezpečně Čuřík, Schneider byl pozorný a svým zákrokem prakticky založil útočnou akci hostů, Čutka vyvezl míč středem, před vápnem přihrál míč Janurovi, následovala technická střela, Machuta konečky prstů míč vyškrábl na rohový kop. V 72 minutě pak hosté svou chybou nabídli šanci Čuříkovi, který se zprava dostal do vápna, zakončoval po zemi, Schneider zakročil reflexivně nohou. Pak měli pro změnu výhodu přímého kopu Spartakovci. K míči se postavil Janura, technickým pokusem poslal míč k pravé tyči, Machuta dokázal míč vyrazit. V 78 minutě mohl strhnout vedení na domácí stranu Čuřík, zakončoval z pravé strany, Schneider dokázal míč vyrazit. O tři minuty později gólově udeřili hosté. Rohový kop zahrával Daniel, přízemní centr proskákal až k Petru Janurovi, který střelou po zemi uklidil balón za Machutova záda – 1:2. Vzápětí mohl vyrovnat Benhák, který před vápnem dostal od bránících Spartakovců až příliš volného prostoru, střelu k levé tyči Schneider dokázal vytáhnout na rohový kop. V 85 minutě mohlo být rozhodnuto. Do boršovské šestnáctky si to namířil Čutka, z levé strany se protáhl až do střelecké pozice, z úhlu však svým pokusem otřel balón o břevno. Mohlo být hotovo. Nebylo, domácí vycítili šanci. Střelecký pokus Vaverky skončil na břevnem. V 89 minutě pak po centru Fořtera měl vyrovnání na kopačce střídající Havlíček, Schneidera prostřelit nedokázal. Domácí nakonec přece jenom vyrovnali, když míč propadl ve vápně k Františku Benhákovi, který přízemní křížnou střelou vyrovnal na konečných 2:2. Po rozehrávce na půli hřiště bylo utkání ukončeno. Kaplickým tak v úplném závěru protekly mezi prsty tři body.

Zaslal Libor Granec

FK Boršov nad Vltavou
Jaroslav Zedek (hráč): Další zapas ze série těžších . Opět jsme vedli. Opět se nedalo spoustu šanci z malého vápna abychom to potvrdili.. a podruhé jsme si to posrali sami. Nakonec jsme zachraňovali bod v posledních minutách.. zapas , který jsme měli vyhrát !! Mohli jsme ale nakonec prohrát… bod ve finále asi .. ,,spravedlivej” …

TJ Spartak Kaplice B
Filip Schneider (brankář): Kdyby nám někdo před zápasem řekl, ze si z Boršova odvezeme aspoň bod za remízu, určitě by jsme to brali vsema deseti. Bohužel po zápase je pro nás bod zklamáním. Otočili jsme zapas z 1:0 na 1:2, tlaku Boršova se nám podařilo odolávat až do poslední minuty. Bohužel půl minuty před koncem jsme zase vymysleli nesmyslnou věc a víceméně soupeři darovali vyrovnání. Teď nás čeká béčko Krumlova a na to se musíme dobře připravit.

L. Machata [-] - D. Budějcký [-] , J. Lísal [-] , J. Wagner [-] , T. Kéri [-] (64. R. Kofroň [-] ) , J. Fořter [-] , F. Benhák [-] , V. Čuřík [-] , P. Volf [-] , T. Vaverka [-] , J. Zedek [-] (75. J. Havlíček [-] )

F. Schneider [-] - J. Fejtek [-] , F. Bárta [-] (46. P. Janura [-] ) , R. Daniel [-] , V. Čutka [-] (85. L. Vávra [-] ) , M. Lhotský [-] , N. Popov [-] (77. A. Meita [-] ) , I. Presniakov [-] , T. Vávra [-] , V. Kuchař [-] , M. Slanina [-] (60. J. Doubrava [-] )

ŽK: 44. R. Daniel , 56. V. Kuchař , 63. P. Janura , 77. I. Presniakov .
Hráči zápasu: F. Benhák - P. Janura , F. Schneider .
Počet diváků: 28. Rozhodčí: Ryneš Vladimír - GRANEC Robert, AĽUŠÍK Daniel.