7.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2023-2024

--

--

Rezerva Kaplice porazila Ledenice

17

Po sobotních výsledcích ostatních týmů nastupovali Kapličtí do duelu s Ledenicemi z posledního místa tabulky. Při absenci hráčů béčka, trenér Motz nemohl například počítat se službami Fejtka, Kolka, Svobody, Janouška a dalších museli v sestavě vypomoci hráči prvního týmu.

Ve druhé minutě ke střeleckému pokus dostal domácí Gutheis, gólman Cempírek neměl problém míč chytit. Na druhé straně pokoušel střeleckou štěstěnu Winkler, ani domácí gólman Schneider se překonat nenechal. Vážněji zahrozili Kapličtí v minutě jedenácté. Nejprve zahrával trestný kop z pravé strany Vávra, po jeho centru hlavičkoval mimo Presniakov. V té samé minutě Gutheis na pravé straně vysunul Slaninu, při jeho centrovaném balónu zachránilo Cempírka břevno, následně si pak poradil s tečovanou přízemní střelou Kuchaře. Na druhé straně pálil z dálky Winkler, míč prolétl nad břevnem domácí brány. V šestnácté minutě se na levé straně uvolnil Říha, křížný pokus po zemi Cempírek vytěsnil na rohový kop. Po následném centru hostující zadáci míč dokázali odvrátit, ale Lhotský vysokým centrem vrátil míč do šestnáctky, Říha se tlačil do gólové šance, v poslední chvíli jej výborným obranným zákrokem zablokoval Havrda. Krátce na to už byli domácí za aktivitu odměněni. Na pravé straně hřiště Presniakov vybojoval míč, Ševčík jej přihrávkou po lajně poslal volnému Říhovi, který následně poslal do vápna přesný centr na nabíhajícího Petra Gutheise, který překonal Cempírka a Spartak se ujal vedení – 1:0. Po vstřeleném gólu ale aktivita domácích upadla, a nebezpečnější začali být hosté. V polovině prvního poločasu Schneider kryl ránu kapitána Čermáka. Ve 32 minutě se Ledenickým podařilo vyrovnat. Na levé straně hřiště se dokázal prosadit Bicera a po jeho přesném centru hlavičkoval nepokrytý Lukáš Winkler – 1:1. Stejný hráč se pak ke střele dostal ve 43 minutě, ale Schneider jeho střelu našel ve svých rukavicích. Možná klíčový moment celého střetnutí přišel vzápětí. Spartakovci se z čista jasna dostali do přečíslení třech proti jednomu, Popov ideálně předložil míč Františku Říhovi a na jeho zakončení k tyči byl Cempírek krátký – 2:1. Domácím vyšel nástup do druhého dějství. Během patnácti minut prakticky definitivně rozhodli utkání. Nejprve po rohu Říhy hlavičkoval nad bránu Ješina. V 52 minutě Spartakovci odskočili na rozdíl dvou branek. Říha posunul míč doprava Gutheisovi a jho přízemní centr na zadní tyči uklidil do sítě střídající Petr Janura – 3:1. Za dalších sedm minut Kapličtí využili otevřené ledenické obrany. Janura parádní přihrávkou našel na pravé straně rozběhnutého Kuchaře, který pronikl do vápna, předložil míč ideálně Františku Říhovi a bylo to 4:1. Vzápětí mohl po Gutheisově uvolnění přidat další gól Janura, ale Cempírek jej v tomto případě vychytal. Hosté mohli ještě zápas zdramatizovat. V 65 minutě měli výhodu standardní situace z polovině hřiště, po centru do vápna se k odraženému míči dostal Maxa, střelou z pravé strany však napálil míč jen do spojnice tyče a břevna. Čtvrthodinu nemusel gólman Schneider zasahovat po střele protihráče z dobré střelecké pozice, neboť míč mezi tři tyče nesměřoval. V závěrečné desetiminutovce mohl výhru Spartaku pečetit Kuchař, ani on ve vyložené šanci bránu soupeře netrefil. Hosté se prezentovali fotbalovým výkonem, ale více gólových příležitostí měli Kapličtí, jejich výhra je tedy zasloužená. Hráčem zápasu pak byl brankář kaplického „áčka“ František Říha, který v pozici útočníka dva góly vstřelil a na jeden dokázal ideálně přihrát.

Zaslal Libor Granec

TJ Spartak Kaplice B
Filip Schneider (brankář): Konečně zapas co můžu hodnotit kladně. Vědeli jsme, ze nás nečeká jednoduché utkání, ale doma jsme chtěli vybojovat nějaké body a to se nám povedlo. Kluky z Ledenic jsme v podstatě do ničeho nepustili a sami v zápase dali čtyři góly. Je třeba podotknout, ze nám hodně pomohli kluci z “A” týmu a také návrat matadora Janury. Konečně se nám povedlo zvítězit a ještě před vlastními fanoušky