5.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2023-2024

--

Duel rezerv pro hosty

29. E. Pastier , 88. F. Bárta - 46. M. Benda , 54. J. Král , 61. F. Budín , 77. A. Goretki
14

Duel rezerv byl k vidění za krásného zářijového počasí v nedělním odpoledni v Kaplici. Hosté se představili s velice mladým kádrem a s kompletní áčkařskou lavičkou z předchozího dne na Rudolfově. Hráče z A týmu využili i Spartakovci.

První možnost otevřít skóre měli hosté. V desáté minutě po pěkné kombinaci měl gól na kopačce Benda, křížný pokus Schneider vytáhl na rohový kop. Kapličtí zahrozili o chvíli později. Po autovém vhazování se z levé strany prodral až do zakončení Pastier, tvrdou ranou z úhlu Hošnu prostřelit nedokázal. Po čtvrthodině halvičkoval po rohovém kopu osamocený roudenský Benda, koníčkem poslal balón přes břevno. Hosté byli fotbalovějším a aktivnějším týmem a měli i více příležitostí než Kapličtí. V minutě sedmnácté po dalším rohovém kopu, který propadl až na zadní tyč poslal míč mimo Vodák. Na druhé straně se Kapličtí připomněli, když Janoušek zahrával trestný kop z poloviny hřiště, na pravé straně našel Presniakova, který zpětnou přihrávkou oslovil Nowaka, tomu však střela příliš nesedla a střela po zemi nemohla Hošnu zaskočit. Pak pokoušel střelecké štěstí roudenský Král, povedená rána prolétla těsně vedle levé tyče. Když se nedokázali prosadit v koncovce hosté, radovali se z gólu Spartakovci. Nowak měl ve středu hřiště dostatek času a prostoru, aby přihrál doprava do vápna volnému Pálovi a po přesném přízemní centru poslal míč za Hošnova záda nabíhající Erik Pastier – 1:0. Srovnat skóre mohl záhy aktivní Benda, v pádu však poslal míč pouze nad břevno Schneiderovy svatyně. Ve 39 minutě měli hosté výhodu trestného kopu z pravé strany. Centr propadl až na zadní tyči, kde Vodák zblízka nedokázal míč dostat za záda kaplického brankáře. Na druhé straně zahrozili Kapličtí. Popov kolmou přihrávkou oslovil Pastiera, jenž střílel prudce po zemi, Hošna se v tomto případě překonat nenechal. Neuspěl ani roudenský Hlávka, se střelou po zemi si domácí gólman rovněž poradil. V úplném konci první půle mohli Roudenští jednogólové manko smazat. Po kombinaci se v gólovce ocitl Král, Schneider svůj tým podržel. Po následném centru od rohového praporku poslal míč hlavou přes břevno Benda. Do kabin tak nakonec odcházeli o gól spokojenější Kapličtí. Co se hostům nepovedlo v závěru poločasu prvního, podařilo se jim v úvodu toho druhého. Hned v první minutě Martin Benda přetlačil v osobních soubojích dva bránící protihráče, pronikl díky tomu do vápna a křížnou střelou po zemi odčaroval gólmana Schneidera – 1:1. Poté zahrozili Spartakovci, po dlouhém nákopu Schneidera bráncíí hráči zablokovali zakončujícího Pastiera a následnou tečovanou ránu Pála vytáhl Hošna na rohový kop. V 54 minutě naopak Malšané dokonali obrat ve vývoji skóre, když se parádně do horního rohu brány trefil Jaroslav Král – 1:2. Pak se připomněli Kapličtí. Po Pálově přihrávce Pastier zleva Hošnu neprostřelil. Hostující gólman si nedlouho poté pohlídal Kuchařovu střelu z pravé strany, míč dokázal vytěsnit na rohový kop. Naopak v 61 minutě už hosté vedli o dva, když Zach kolmicí nastartoval střídajícího Filipa Budína, který o třech minutách na hřišti nadvakrát dostal míč do kaplické sítě – 1:3. V polovině druhého poločasu se k trestnému kopu z hloubi hřiště postavil kaplický Kolek, pokusil se překvapit hostujícího gólmana, jenž se proletěl vzduchem, naštěstí pro něj skončil míč těsně nad jeho bránou. Na druhé straně po centru z pravé strany hlavičkoval v gólové pozici těsně mimo Budín. V 72 minutě si kaplický gólman poradil s křížnou střelou Bendy. Nedlouho poté však nedosáhl na umístěnou střelu po zemi v podání Artura Goretkiho – 1:4. V 86 minutě mohli domácí korigovat, když Pastier vysunul Bártu, který samostatný únik zakončil nepříliš umístěnou střelou, která skončila v rukavicích Hošny. Krátce na to se situace opakovala, Pastier ideálně uvolnil Filipa Bártu, který si nevedl míč do střelecké pozice a dělovkou poslal míč od břevna do roudenské brány – 2:4. Tímto výsledkem skončilo i celé střetnutí. Hosté byli lepším týmem, měli více brankových příležitostí a zvítězili zcela po zásluze.

Zaslal Libor Granec

TJ Spartak Kaplice B
Filip Schneider (brankář): Zapas s Roudným jsme nezvládli vůbec, sice jsme vedli 1:0 a nakonec to i do poločasu udrželi i přesto, ze kluci z Roudného měli několik šanci, ale skórovat se jim nepovedlo. Do druhého poločasu jsme šli s tím, ze zvýšíme svoji aktivitu a pokusíme se vedení udržet. Bohužel jsme ve 53’ prohrávali 1:2 a pak už to s námi šlo z kopce. Snad se dáme během týdně nějak dohromady a v Olešnici předvedeme mnohem lepší výkon.

TJ Malše Roudné B
Michal Rybák (trenér): „Do utkání v Kaplici jsme šli s tím, že již opravdu musíme. Od začátku jsme chtěli být hodně na balonu, soupeře napadat a diktovat tempo hry. Vše se nám dařilo až bohužel na naší největší bolest, proměňování šancí. Měli jsme několik závarů po rozích, Král střílel z vápna pouze do brankáře a další šance. A za to jsme byli potrestaný ve 29 min., když jednu z mála našich chyb v obraně domácí dokázali proměnit ve vedoucí branku. V poločase jsme kluky v šatně uklidňovali, že jsme lepší a že pokud budeme pokračovat, tak už góly přijít musí. Naštěstí se nám výborně povedl hned vstup do druhého poločasu a ve 46 min. vyrovnal po individuální akci Benda. Byl to náš první gól v sezoně a bylo vidět, jak to z kluků spadlo. Vlilo nám to krev do žil a fotbal jsme si začali užívat. Navíc v 54. min. napřáhl Král ke střele z 20 metrů a nádhernou ránou zvýšil na 1:2. Další branku jsme vstřelili v 61. min., kdy na půlce vybojoval míč Zach, posunul ho dopředu na Budína a ten prostřelil domácího brankáře. Další naši branku přidal v 78. min. Goretki a zvýšil již na 1:4. Pak jsme bohužel začali více vymýšlet a zbytečně "machrovat" a konec zápasu jsme úplně nezvládali. Místo toho, abychom drželi balon, a v poklidu utkání dohráli, tak jsme našimi chybami pustili Kaplici jednou do samostatného brejku, který naštěstí Hošna vychytal a pak jsme ještě v 88. min. po nedůrazu v osobním souboji na půli inkasovali na konečných 2:4. Každopádně, je to pro nás cenná výhra, konečně z nás spadla deka, dali jsme góly a může se nám trošku lépe dýchat. Ale jak se říká, jedna vlaštovka jaro nedělá a máme před sebou ještě spoustu práce.“

F. Schneider [-] - D. Pál [-] (58. F. Bárta [-] ) , O. Janoušek [-] , M. Lhotský [-] (46. D. Svoboda [-] ) , Z. Kolek [-] , N. Popov [-] (73. A. Meita [-] ) , I. Presniakov [-] , E. Pastier [-] , V. Kuchař [-] , T. Nowak [-] , F. Šedivý [-] (46. J. Fejtek [-] )

Š. Hošna [-] - M. Zach [-] , L. Skála [-] (81. Š. Kalina [-] ) , M. Benda [-] (75. M. Michálek [-] ) , P. Červený [-] , J. Král [-] , A. Goretki [-] , J. Tomášek [-] (46. P. Jusufi [-] ) , F. Pazourek [-] , O. Hlávka [-] (58. F. Budín [-] ) , M. Vodák [-] (78. A. Stankay [-] )

ŽK: 66. Z. Kolek .
Hráči zápasu: M. Benda , Š. Hošna .
Počet diváků: 137. Rozhodčí: JELÍNEK Ladislav - VELFL Matyáš David, LACH Jan.