9.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. A, 2023-2024

--

30

Sousedovice doma umí, potvrdily to proti Šumavanu.

FC Znakon Sousedovice
Jan Hrach (hráč): V dalším kole jsme přivítali na svém hřišti Vimperk. Začátek zápasu nám nevyšel a už ve 3. minutě jsme dostali gól. Naši hru jsme zlepšili a do konce prvního poločasu zásluhou Šourka a Duby vedli 2:1. Druhý poločas jsme začali nejhůře jak jsme mohli a hned ve 46.minutě soupeř vyrovnal. V 51. minutě byl vyloučen Duba. Soupeř si vytvořil 2 tutové šance, ale nás podržel skvělý gólman Holý. Zlepšili jsme hru a hrozili z rychlých protiútoků. V 62. a 70. minutě jsme soupeřovi odskočili o 2 branky, kdy Šourek dokonal svůj hattrick. V 77. minutě, zahrával rohový kop Vaněček, překvapil golmana a roh zakroutil rovnou do brány. V dalších minutách jsme byly lepším týmem a v 89. minutě upravil Hrach na konečných 6:2. Příští zápas odehrajeme na hřišti Zlaté Koruny.

TJ Šumavan Vimperk
Lukáš Sýs (trenér): Utkání se mi samozřejmě nehodnotí vůbec lehce. Začátek nám vyšel, když jsme po pěkné akci vedli 1:0, to bylo z prvního poločasu bohužel vše. Naopak jsme nedokázali domácí dvakrát uhlídat a tak se o poločasu šlo do kabin za stavu 2:1 pro domácí tým. O poločase jsme udělali pár změn, které jsme si mysleli, že budou ku prospěchu. To se nám vyplatilo hned na začátku druhého poločasu, kdy se podruhé trefil po Tomáš Koloušek a byli jsme opět ve hře. Ovšem i když jsme i nadále hráli celkem dobře, tak jsme bohužel nevyužili první tutovku, potom domácí šli po červené kartě do deseti, pak jsme si vytvořili druhou tutovku - opět nic, ale z protiútoku dali domácí na 3:2. Poté do třetice stoprocentní šance z naší strany a jako přes kopírák z protiútoku domácí zvýšili na 4:2. V tu chvilku bylo z naší strany po fotbale a po jakékoliv chuti s výsledkem něco udělat. Jedním slovem OSTUDA našeho týmu. Vůbec nebylo znát, kdo hraje v deseti a kdo v plném počtu. Opět neproměněné šance a lacině obdržené branky. Někteří naši hráči by si měli uvědomit, že každý v týmu má nějaký úkol a ten pokud nebudeme plnit, tak to prostě klapat nebude. Ještě celé utkání musím vyhodnotit podle videa, ale řekl bych, že tam neuvidím nic nového, ale potvrdí se mi to co si myslím ihned po utkání. Příští týden přivítáme doma lídra soutěže ze Strunkovic, tak snad uděláme na hřišti vše proto, aby jsme nějaký ten bodík získali. Ovšem to nemůžeme předvádět to co dneska. Nejvíc mě mrzí, že s námi jeli tři starší dorostenci, kteří tak oslabili svoji kategorii a stejně nám to nepomohlo. Holt i takový je fotbal nejen na této úrovni. Tak snad se zase dostaneme do herní pohody, kterou jsme měli ze začátku soutěže.

T. Holý [-] - D. Marcinko [-] , J. Hrach [-] , D. Brož [-] , Š. Fábera [-] , D. Doležal [-] (64. D. Petráň [-] ) , O. Šimek [-] , F. Duba [-] , J. Šourek [-] (81. L. Blatský [-] ) , M. Hromíř [-] , O. Vaněček [-]

J. Formánek [-] - A. Kliment [-] , O. Rod [-] , T. Žofka [-] (81. P. Kubačka [-] ) , J. Čech [-] , P. Benda [-] (46. J. Uhlík [-] ) , O. Málek [-] (70. V. Pankratz [-] ) , L. Vintr [-] , T. Koloušek [-] , R. Vojta [-] , J. Formánek [-]

ŽK: 51. D. Brož , 61. T. Holý , 87. Š. Fábera - 33. T. Koloušek , 73. V. Pankratz , 87. L. Vintr . ČK: 51. F. Duba .
Počet diváků: 87. Rozhodčí: Průchová Nikola - KOVAŘÍK Zdeněk, ŠVEC Hynek.